Už po piaty raz mohli diváci pri televíznych obrazovkách sledovať večer, ktorý patril ťažko skúšaným rodinám. Spoznali netradičné osudy malých detičiek a ich rodičov, ktorým projekt Srdce pre deti pomáha už 10 rokov.

Počas slávnostného galavečera sa predstavili viaceré hviezdy. Svojím vystúpením vzdali hold deťom, ktoré nezanevreli na svoju životnú situáciu a sú častom príkladom pre okolie. Na programe bola skupina Desmod, speváci Adam Ďurica a Bekim Aziri, speváčky Kristína Peláková či Marta Jandová. Diváci videli aj ukážku z najnovšieho muzikálu Jána Ďurovčíka Šľahačková princezná. V rámci svojho veľkého comebacku vystúpila i legendárna Marika Gombitová.

Večerom divákov sprevádzali moderátori Adriana Kmotríková, Ján Mečiar a Milan Junior Zimnýkoval. V rozhovoroch s rodinami sa snažili poukázať na ich silu a súdržnosť, ktorá sa posilňuje aj prostredníctvom ťažkých životných situácií. Predstavila sa napríklad Martinka so svojou mamou. Svojím príbehom chceli zároveň svetu povedať viac aj o cystickej fibróze, ktorou Martinka trpí. „O cystickej fibróze sa rozpráva málo, ľudia o nej nevedia, a to spôsobuje problémy napríklad aj na úradoch," povedala Martinkina mama, pani Lucia Novobilská.

Históriu projektu priblížila šéfredaktorka Nového Času Júlia Kováčová: „Povedali sme si, že táto krajina potrebuje Vianoce snáď každý deň," priblížila myšlienky, ktoré im prechádzali hlavami pri zrode Srdca pre deti.

„Projekt Srdce pre deti je najväčší televízny charitatívny program na Slovensku a nás v televízii JOJ veľmi teší jeho popularita a rozmer, keďže rodinnosť, empatia a charita patria medzi základné piliere stratégie smerovania TV JOJ. Veľmi ma teší, že kvalitu a poslanie programu ocenili aj diváci a Srdce pre deti sa stalo najsledovanejším programom sobotného večera v univerzálnej cieľovej skupine," uviedol generálny riaditeľ TV JOJ Marcel Grega.

Počas slávnostného galavečera prispeli na konto Srdca pre deti štedrí ľudia z celého Slovenska a Nadácia Eset, ktorá darovala 20 000 €. Vďaka celkovej sume 320 626 € sa adresná a konkrétna pomoc dostane deťom v núdzi aj budúci rok.