​Srdce pre deti oslávilo 10 rokov veľkolepo

5.12.2016

Srdce pre deti, oslávilo svoje desiate výročie, a to naozaj veľkolepo. Prvý decembrový víkend odvysielala TV JOJ slávnostný galavečer, na ktorom sa podieľalo množstvo zvučných mien. Vrcholom večera však boli diváci a čitatelia denníka Nový Čas, ktorí ukázali, že ich srdcia bijú pre deti. Vďaka nim totiž konto Srdca pre deti narástlo na sumu 320 626 €. Ďakujeme!

Pomôžem

Už po piaty raz mohli diváci pri televíznych obrazovkách sledovať večer, ktorý patril ťažko skúšaným rodinám. Spoznali netradičné osudy malých detičiek a ich rodičov, ktorým projekt Srdce pre deti pomáha už 10 rokov.

Počas slávnostného galavečera sa predstavili viaceré hviezdy. Svojím vystúpením vzdali hold deťom, ktoré nezanevreli na svoju životnú situáciu a sú častom príkladom pre okolie. Na programe bola skupina Desmod, speváci Adam Ďurica a Bekim Aziri, speváčky Kristína Peláková či Marta Jandová. Diváci videli aj ukážku z najnovšieho muzikálu Jána Ďurovčíka Šľahačková princezná. V rámci svojho veľkého comebacku vystúpila i legendárna Marika Gombitová.

Večerom divákov sprevádzali moderátori Adriana Kmotríková, Ján Mečiar a Milan Junior Zimnýkoval. V rozhovoroch s rodinami sa snažili poukázať na ich silu a súdržnosť, ktorá sa posilňuje aj prostredníctvom ťažkých životných situácií. Predstavila sa napríklad Martinka so svojou mamou. Svojím príbehom chceli zároveň svetu povedať viac aj o cystickej fibróze, ktorou Martinka trpí. „O cystickej fibróze sa rozpráva málo, ľudia o nej nevedia, a to spôsobuje problémy napríklad aj na úradoch," povedala Martinkina mama, pani Lucia Novobilská.

Históriu projektu priblížila šéfredaktorka Nového Času Júlia Kováčová: „Povedali sme si, že táto krajina potrebuje Vianoce snáď každý deň," priblížila myšlienky, ktoré im prechádzali hlavami pri zrode Srdca pre deti.

„Projekt Srdce pre deti je najväčší televízny charitatívny program na Slovensku a nás v televízii JOJ veľmi teší jeho popularita a rozmer, keďže rodinnosť, empatia a charita patria medzi základné piliere stratégie smerovania TV JOJ. Veľmi ma teší, že kvalitu a poslanie programu ocenili aj diváci a Srdce pre deti sa stalo najsledovanejším programom sobotného večera v univerzálnej cieľovej skupine," uviedol generálny riaditeľ TV JOJ Marcel Grega.

Počas slávnostného galavečera prispeli na konto Srdca pre deti štedrí ľudia z celého Slovenska a Nadácia Eset, ktorá darovala 20 000 €. Vďaka celkovej sume 320 626 € sa adresná a konkrétna pomoc dostane deťom v núdzi aj budúci rok.


Ďalšie aktuality

Rok 2020: Pomoc organizáciám
Rok 2020: Pomoc organizáciám

V roku 2020 sme začali napĺňať stratégiu inkluzívneho vzdelávania. Pomáhame organizáciám, ktoré združujú deti s rôznym znevýhodnením a ich rodiny. Sú to subjekty, ktoré zlepšujú postavenie týchto skupín v našej spoločnosti.

Rok 2020: Pomoc rodinám
Rok 2020: Pomoc rodinám

V roku 2020 sme naplno začali napĺňať stratégiu inkluzívneho vzdelávania. Pomáhame deťom s rôznym znevýhodnením lepšie sa začleniť do našej spoločnosti.

Pomoc rodinám koncom roka 2019
Pomoc rodinám koncom roka 2019

Aj keď sa v projekte Srdce pre deti menila stratégia smerom k inkluzívnemu vzdelávaniu, v roku 2019 ešte dobiehali podpory schválené za starých podmienok. Tu je ich prehľad.

Päť špeciálnych bábik pomáha škôlkarom vnímať inakosť
Päť špeciálnych bábik pomáha škôlkarom vnímať inakosť

Piati Vnímajkovia. Každý z nich je iný, a predsa majú mnoho spoločného. Ukazujú nám, že inakosť je prirodzená a netreba sa jej báť. Vnímajkovia sú projektom OZ V.I.A.C. a pomáhajú deťom chápať odlišnosti. Päť ručne háčkovaných postavičiek vyrábaných ženami z komunitného centra v Trstenej pozýva do sveta otvoreného pre všetkých.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.