Be Lenka opäť podporila desiatky rodín

9.11.2023

Tentokrát venovala deťom 38 párov barefoot topánok.

Chcem pomôcť

BeLenka s nami pomáha už viac ako 2 roky

Už sú to viac ako dva roky, čo Srdce pre deti spojilo sily so spoločnosťou Be Lenka. Spoluprácu sme odštartovali akciou, pri ktorej nás Be Lenka podporila predajom 40 kusov barefoot topánok z limitovanej komiksovej edície.

Všetky barefoot topánky z limitovanej edície si napokon našli nových majiteľov, vďaka čomu sa podarilo vyzbierať 3127,50 €. Celá táto suma bola pripísaná na konto nášho charitatívneho projektu a dokázali sme vďaka nej podporiť hneď viacero projektov.

Spoločne sme podporili už desiatky rodín

BeLenka sa rozhodla, že bude Srdce pre deti podporovať na pravidelnej báze. Každý rok venuje sociálne či zdravotne znevýhodneným rodinám barefoot topánky. Minulý rok to bolo 25 párov, tentokrát sa pomoc ušla až 38 rodinám.


Barefoot obuv je špeciálna a okrem iného so sebou prináša hneď viacero zdravotných benefitov. Veríme preto, že si ju všetky obdarované rodiny veľmi rýchlo obľúbia. 😉

Pridajte sa k nám aj vy

Pridajte sa k nám a prispejte aj vy k tomu, aby sa deti so zdravotným znevýhodnením mohli plnohodnotne vzdelávať. Podporte spolu s nami inkluzívne vzdelávanie. Prispieť môžete viacerými spôsobmi. Všetko potrebné nájdete v tomto článku.

Ďalšie aktuality

Pomoc rodinám 2023
Pomoc rodinám 2023

V roku 2023 pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti.

Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku
Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku

Pedagogickí asistenti a asistentky zohrávajú v inkluzívnom vzdelávaní kľúčovú rolu. Náš posledný grant sa preto niesol v znamení podpory práve tejto profesie. Jeden z projektov, ktorý sme v rámci grantu podporili, bol aj projekt Základnej školy s materskou školou sv. Jána Pavla II.

Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky
Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky

Dnes šesťročný Peťko si svoje miesto na tomto svete musel vybojovať. Narodil sa predčasne, s nízkou váhou, množstvom diagnóz a neprajných prognóz, ktoré nasvedčovali, že by vôbec nemusel chodiť a rozprávať. Vďaka obetavosti a vytrvalosti svojich rodičov však dnes dokáže nielen komunikovať, ale dokonca aj kopnúť do futbalovej lopty.

Vytrvalosť a nádej, tieto slová najviac vystihujú príbeh Nelky, pre ktorú sme zakúpili špeciálne pomôcky v hodnote 2000 €
Vytrvalosť a nádej, tieto slová najviac vystihujú príbeh Nelky, pre ktorú sme zakúpili špeciálne pomôcky v hodnote 2000 €

Nelkin príbeh je príbehom nádeje, vytrvalosti a odhodlania. Narodila sa po bezproblémovom tehotenstve, ale už pár hodín po narodení bola prevezená na detské ARO, kde jej diagnostikovali ťažký zápal pľúc a sepsu. Dva dni doslova bojovala o život. Našťastie sa narodila v termíne a nie predčasne, vďaka čomu mala dostatok síl a právo na život si nakoniec vybojovala.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.