Pomoc rodinám 2023

8.12.2023

V roku 2023 pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti.

Chcem pomôcť

Dominik

„Moje slniečko“. Tak volá štvorročného usmievavého Dominika jeho mama. Aj napriek diagnózam ako detská mozgová obrna a epilepsia sa vie tešiť zo života. Absolvoval kurz plávania, logopedické terapie, navštevuje canisterapiu aj hipoterapiu. Dominikovi sme prispeli na špeciálnu komunikačnú pomôcku a nákup senzorických a vzdelávacích pomôcok sumou 1 810 eur.

Timko

Malý milovník kníh má štyri roky. V druhom mesiaci života prestal sledovať okolie a následne mu bol zistený nystagmus, dystrofia sietnice a hypotonický syndróm. No vďaka intenzívnemu cvičeniu spevňuje celé telíčko a zlepšuje sa aj v komunikácii s okolím. V napredovaní mu veľmi pomáhajú ABA terapie, na ktoré sme mu prispeli sumou 2000 eur.

Tamarka

Asfyxia po pôrode spôsobila Tamarke trvalé poškodenie mozgu. Dnes už osemročná slečna je stále ležiaca, no vďaka starostlivej mamine absolvuje pravidelne rehabilitácie, navštevuje logopéda a občas aj hipoterapie. Taktiež jej pomáhajú muzikoterapie, na ktoré sme jej prispeli sumou 2000 eur.

Riško

Riško absolvoval viaceré hospitalizácie a aj operáciu mozgu kvôli opakovaným epileptickým záchvatom. Má pravostrannú hemiparézu a oneskorený psychomotorický vývoj. Dnes už osemročný chlapec napreduje aj vďaka vytrvalému cvičeniu a v mentálnom napredovaní mu veľmi pomáhajú špeciálne ABA terapie na ktoré sme mu prispeli sumou 2000 eur.

Veronika

Dnes už 16 – ročná slečna sa narodila s rázštepom chrbtice a je odkázaná na invalidný vozík. Napriek tomu sa rozhodla pre štúdium na gymnáziu a našla záľubu v spoločenských tancoch. Tanec na invalidnom vozíku je veľmi špecifický tanečný šport. Tanečný pár tvorí tanečník na invalidnom vozíku so zdravým tanečným partnerom. Aby mohla Veronika pravidelne trénovať, rozhodli sme sa podporiť ju sumou 2 000 eur.

Števko

Osemročný Števko je usmievavý chlapec, ktorý sa rád hráva s autíčkami, rád kreslí, vyfarbuje a bicykluje. Od narodenia žil so svojou rodinou v zahraničí, no keďže dvojjazyčné prostredie mu neprospievalo, presťahovali sa naspäť na Slovensko. Števkovi diagnostikovali detský autizmus s poruchou reči. Keďže v rozvoji reči mu veľmi pomáhajú ABA terapie, prispeli sme sumou 2000 eur.

Simonko