Darujte jednoducho 5 € cez SMS s textom SRDCE na číslo 871

Prečo potrebuje vašu pomoc

„Naša Nelka sa narodila ako zdravé dievčatko. V piatich mesiacoch jej však diagnostikovali nevyliečiteľné genetické ochorenie - svalovú atrofiu I. typu - Werdnig Hoffmann. Od siedmich mesiacov je napojená na umelú pľúcnu ventiláciu a má zavedený aj peg. Jej život je taký, že mentálne všetko vníma, ale svalíky jej ochabujú a je ležiaca. My s ňou cvičíme, ako vieme aj sami a platíme si súkromne aj rehabilitačnú sestru. Snažíme sa jej zabezpečiť všetko, čo potrebuje. Sú však pomôcky, ktoré sa z nášho príjmu nedajú kúpiť. Máme aj druhú dcérku Nikolku, ktorá chodí do škôlky. Nelka je veľká bojovníčka, ale dosť často berie lieky, lebo sa zahlieňuje a niekedy musí ísť aj do nemocnice", píše nám mamina v žiadosti.

Čo chceme vďaka vašej podpore dosiahnuť

„Na chodenie na dvor a do nemocnice máme špeciálny kočík, ale potrebovali by sme jej zabezpečiť sedenie aj vo vnútri pomocou špeciálneho polohovacieho zariadenia. Aj keď je to zdravotnícka pomôcka, neprispieva na ňu ani zdravotná poisťovňa, ani úrad práce. Pre zlepšenie jej zdravia a pohody by to bol určite pokrok", dopĺňa Nelkina mama.

13.9
Nelka dostala ten najkrajší narodeninový darček

Nelka dostala ten najkrajší narodeninový darček

Sadnúť si. Pre mnohých z nás samozrejmosť, pre 5-ročnú Nelku ťažko uskutočniteľný sen. Pomôcku, v ktorej by sedieť mohla, si Csíkfejesovci nevedeli doplatiť. Vďaka vám a vašim darom sa však ich túžba premenila na realitu. Nevyliečiteľne chorá Nelka z Bátky (okr. Rimavská Sobota) od vás dostala najkrajší narodeninový darček. Na svet sa pozerá z novej perspektívy, z polohovacieho zariadenia MyGo. Viac.

2.3

Z tejto zbierky boli presunuté finančné prostriedky na Spoločné konto pre deti

Presunutá suma
85 €