Darujte jednoducho 5 € cez SMS s textom SRDCE na číslo 871

Prečo potrebuje vašu pomoc

„Peťkovu diagnózu sme pred narodením nevedeli. Bol to šok, ale máme ho veľmi radi a zmenil nám život. Robíme všetko pre to, aby mal plnohodnotný život. Strávili sme mesiace v Bratislave na Kramároch, kde mu zachránili život. Operovali mu tiež miechu a o rok mozog. Ako prvý na Slovensku s touto diagnózou funguje bez shuntu - to je zvod z mozgu. Takže teraz ešte doriešime nožičky a Peťko pôjde na prechádzku vedľa nás po svojich nožičkách," píše nám mamina malého Peťka, ktorému komplikuje život rázštep chrbtice a hydrocefalus. „Peťko je nadpriemerne inteligentný a veľmi šikovný. Má dva roky a už pekne rozpráva a dokonca nakreslí aj auto. Veľmi sa zlostí, keď nemôže ísť s kamarátmi a oni mu utekajú. Už je nervózny sám zo seba. Preto sa mu to snažíme uľahčovať ako sa dá. Veľa cestujeme po Slovensku, lebo kontroly má v Bratislave, liečebné pobyty v Piešťanoch, kúpele v Kováčovej. Peťko je veľký bojovník. Ešte ho trápia aj iné diagnózy, ale tie nie sú momentálne tak dôležité," dodáva mamina.

Čo chceme vďaka vašej podpore dosiahnuť

Napriek obrovskej snahe rodičov, lekárov i rehabilitačných sestier Peťka nožičky neposlúchajú, a preto potrebuje vozíček. Mamina však nestráca nádej: „Chodíme po rehabilitačných pobytoch, ale aj doma poctivo cvičíme. Všetko však stojí strašne veľa peňazí. My už peniažky nemáme. Preto Vás prosíme o pomoc."

2.12

Z tejto zbierky boli presunuté finančné prostriedky na Spoločné konto pre deti

Presunutá suma
20 €
12.10
Peťko sa vďaka vám dostane všade, kam potrebuje

Peťko sa vďaka vám dostane všade, kam potrebuje

Má tri roky a veľkú chuť žiť. Ako prvý Slovák nemá so svojou diagnózou zavedený v hlavičke shunt - hadičku, ktorá z nej odvádza mozgomiešný mok. Aby mohol byť samostatnejší a žiť aspoň sčasti ako jeho rovesníci, vyhlásili sme pre neho v marci 2016 finančnú zbierku. Jeho príbeh nenechal chladnými desiatky ľudí z celého Slovenska. Peťko Václavik z malebnej dedinky pri Detve sa tak aj vďaka vám teší z nového invalidného vozíka. Viac.

18.3

Z tejto zbierky boli presunuté finančné prostriedky na Spoločné konto pre deti

Presunutá suma
2 €