Prečo potrebuje vašu pomoc

V kardiocentre v Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch odborníci vyšetria ročne tisíce detí, ktorým najdôležitejší orgán v tele robí nemalé problémy často už od narodenia. V jednej z ambulancií tento týždeň pribudol vďaka charitatívnemu projektu denníka Nový Čas - Srdcu pre deti nový vyšetrovací prístroj.

„Je skutočne symbolické, že práve v čase 10. výročia odovzdáva Srdce pre deti dar tým najväčším srdiečkarom v odbore, Detskému kardiocentru, a pevne verím, že tento prístroj pomôže v liečbe tisíckam pacientov," povedala pri odovzdávaní EKG šéfredaktorka Nového Času Júlia Kováčová. EKG sa teší aj generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly.

„Sme radi, že sme dostali tento prístroj. Ďakujeme a verím, že bude slúžiť pri diagnostike a liečbe." Podľa primára kardiocentra Mariána Hrebíka do ambulancie chodievajú malí pacienti z celého Slovenska, najčastejšie s vrodenými chybami srdca a poruchami rytmu. „Je to prístroj, ktorý je citlivý na každý pohyb dieťaťa, rýchlejšie spracováva signál, čím sa vyšetrenie urýchli," vysvetlil.

18.12

Zo zbierky Spoločné konto pre deti boli prijaté finančné prostriedky.

Prijatá suma
4 999 €