Prečo potrebuje vašu pomoc

Samko sa narodil predčasne. Krvácanie do mozgu krátko po narodení na ňom zanechalo trvalé následky v podobe detskej mozgovej obrny. Fyzické postihnutie sa neprejavilo po psychickej stránke. Podľa slov chlapčekovej lekárky je to usmievavé, snaživé dieťa, ktoré robí veľké pokroky. Starostliví rodičia nedávno vybavili pre syna operáciu metódou Ulzibat zameranú na zvýšenie pohyblivosti svalov a šliach. Nevyhnutným krokom pre zúročenie výsledkov tejto náročnej, ale veľmi účinnej operácie je intenzívne precvičovanie svalstva. (jm)

Čo chceme vďaka vašej podpore dosiahnuť

Uhradením nákladov na rehabilitáciu zvýšime účinok operácie metódou Ulzibat. Trojročný Samko tak bude môcť robiť svojim rodičom radosť väčším pohybom a aktivitou.

Rodičia venujú synovi maximálnu pozornosť a stali sa na chlapcovu diagnózu doslova odborníkmi. Samko už v minulosti absolvoval niekoľko rehabilitačných pobytov, po ktorých sa jeho stav vždy výrazne zlepšil. Takáto starostlivosť bohužiaľ však zanecháva stopy aj na rodinnom rozpočte. „Rehabilitácie sú žiaľ veľmi drahé a s jedným platom takéto náklady nie je možné zvládať. Preto potrebujeme pomoc,“ vysvetľuje Samkova mama.

17.12

Zo zbierky Spoločné konto pre deti boli prijaté finančné prostriedky.

Prijatá suma
1 800 €