Doučovanie pomôže Emily pri rozvoji reči

0 €
Z vlastných zdrojov
1 400 €
Doteraz získaných
0 €
Potrebujeme

Prečo potrebuje vašu pomoc

Emília sa narodila ako prvé vytúžené dieťa. V tehotenstve nič nenasvedčovalo tomu, že by sa mala líšiť od iných detičiek. Šok prišiel po narodení, keď lekárka rodičom oznámila, že u ich dcérky je podozrenie na Downov syndróm. Po prvotnom prekvapení sa však rodičia rýchlo pozviechali a začali s dievčatkom intenzívne pracovať. Nádherným výsledkom ich úsilia bolo, keď Emily začala vo svojich necelých dvoch rokoch chodiť. Momentálne čaká rodinu ďalšia veľká vývinová úloha – rozprávanie. “To nám žiaľ dodnes ide veľmi, veľmi pomaly. Tešíme sa každému novému slovku, ktoré sa naučí,“ hovorí mama dievčatka a jedným dychom dodáva, že dcérke by veľmi pomohlo mimoškolské doučovanie.

Čo chceme vďaka vašej podpore dosiahnuť

Rodine Hendrychových Nadácia Pontis v rámci programu Srdce pre deti uhradí náklady na mimoškolské vzdelávanie a pomôže tak 5-ročnej Emke pri rozvoji reči.

Aj keď si rodičia uvedomujú obmedzenie plynúce z ochorenia ich dcérky, snažia sa spraviť všetko pre to, aby mohla žiť plnohodnotný život a bola čo najsamostatnejšia. Schopnosť dokázať zrozumiteľne vyjadriť svoje myšlienky je dôležitým schodíkom k tomuto cieľu.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.