Zabezpečíme ťažko chorému Lukáškovi kvalitný spánok a pobyt v kúpeľoch

0 €
Z vlastných zdrojov
1 283,9 €
Doteraz získaných
0 €
Potrebujeme

Prečo potrebuje vašu pomoc

Štvorročný Lukáško z Plešivca v rožňavskom okrese trpí viacerými diagnózami - detskou mozgovou obrnou v ataktickej forme, mentálnou retardáciou, syndrómom ADHD a autizmom. Jeho mamička to s ním nemá ľahké. Lukáškov otec oňho nejaví záujem, no našťastie jej pri výchove a starostlivosti pomáhajú babička a teta chlapca. Vďaka neustálemu rehabilitačnému programu už samostatne chodí, avšak stále zaostáva v koordinácii pohybov i po mentálnej stránke. (ak)

Čo chceme vďaka vašej podpore dosiahnuť

Vďaka štedrosti darcov vo verejnej zbierke Srdca pre deti môžeme Lukáškovi zaplatiť až štyri týždne rehabilitačných cvičení v kúpeľoch a zakúpiť novú posteľ s kvalitným matracom.

O ťažko zdravotne postihnutého Lukáška sa mamička stará spolu so svojou matkou a sestrou, ktorá trpí schizofréniou. Lukáško je na svoju mamičku, tetu a babičku veľmi naviazaný, keď chýba čo i len jedna z nich dostane panický strach a má sklony k agresivite. Starosti robí jeho mamičke aj spomalená motorika a zlá koordinácia. Rehabilitačnými cvičeniami ho už dokázali postaviť na nohy, no pani Ďurinová verí, že postupne dokážu zlepšiť aj koordináciu, svalové napätie a znížiť agresivitu.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.