Vhodnými cvičeniami a masážami rozhýbeme Sebastiánkovo neposlušné svalstvo

0 €
Z vlastných zdrojov
2 951,77 €
Doteraz získaných
0 €
Potrebujeme

Prečo potrebuje vašu pomoc

Päťročný Sebastiánko sa narodil ako zdravý chlapček, no už po štyroch mesiacoch nastali v jeho zdravotnom stave komplikácie. Zo dňa na deň sa prestal hýbať a dlho trvalo kým mu lekári zistili presnú diagnózu - svalová muskulárna atrofia typu I. Jeho milovaným rodičom sa v tom momente zrútil svet, no nevzdali sa a začali hľadať spôsoby, ako svojho synčeka vyliečiť. Vďaka pokusnej liečbe kmeňovými bunkami v zahraničí sa dokázal posadiť. Vedia, že ešte nič nemajú vyhraté, preto hľadajú ďalšie cvičenia, ktorými by Sebastiánkovi pomohli rozcvičovať ochabnuté svalstvo. (ak)

Čo chceme vďaka vašej podpore dosiahnuť

Srdce pre deti uhradí Sebastiánkovi ozdravno-relaxačný pobyt a masáže, čím mu pomôže rozhýbať slabé svalstvo. Aj napriek nepriaznivým prognózam lekárov sa spolu s rodičmi nevzdáva a ide za svojim snom - odhodiť invalidný vozík a behať po vlastných.

Keď rodičom Sebastiánka oznámili, že ich maličký synček má pred sebou už len dva roky života, zrútil sa im svet. Rozhodli sa však obetovať všetko čo mali, len aby ho zachránili. Založili dom a vycestovali do Kyjeva, kde podstúpil náročnú liečbu, ktorá našťastie priniesla výsledky. Sebastiánko sa po prvýkrát vo svojom živote posadil. Rodičom tak dal nádej, že pokračovaním v cvičeniach môžu zdolať zákernú chorobu.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.