Usmievavá Lianka je na dobrej ceste za samostatnou chôdzou

0 €
Z vlastných zdrojov
3 100 €
Doteraz získaných
0 €
Potrebujeme

Prečo potrebuje vašu pomoc

Lianka má v dnes päť rokov, no vo vývine zaostáva za svojimi rovesníkmi. Môže za to detská mozgová obrna v hypotonickej forme, ktorá jej bola zistená už v štyroch mesiacoch. Pre jej mamičku to bolo ťažké obdobie, no silu jej dodal večný Liankin úsmev. Absolvovali niekoľko rehabilitačných pobytov, z ktorých každý znamenal viditeľný pokrok v psychomotorickom vývine. "Našim najväčším snom je vidieť naše slniečko chodiť a rozprávať ako ostatné zdravé detičky. Absolvovali sme dva rehabilitačné pobyty v Piešťanoch, ktoré jej veľmi prospievajú. Lekári nám odporúčajú rehabilitácie aspoň dvakrát do roka. To si, žiaľ, nemôžeme dovoliť, prosím pomôžte nám", prosí o pomoc mama, pani Dana Dzimková. (ak)

Čo chceme vďaka vašej podpore dosiahnuť

Pomocou pri úhrade rehabilitačného pobytu v Piešťanoch prispejeme k snahe postaviť Lianku na nohy a jej rodičom uľahčíme cestu k vytúženému snu - samostatnej chôdzi a plynulej reči.

Lianka sa narodila ako krásne a usmievavé dievčatko. Okolo štvrtého mesiaca jej života rodičia spozorovali, že niečo nie je v poriadku. Nechcela byť na brušku, veľmi sa nehýbala až nakoniec množstvo vyšetrení a hospitalizácií lekári uzavreli diagnózou - detská mozgová obrna. Po následných rehabilitáciách Lianka výrazne pokročila. Dnes si dokáže sama sadnúť a plaziť sa po brušku. Stále je plienkovaná, papá mixovanú stravu a namiesto slov vyjadruje svoje myšlienky bľabotaním, no mamička sa teší aj z malých pokrokov jej jedinej dcérky. V Spišskej Novej Vsi navštevuje denne špecializované zariadenie, kde trávi svoj čas v kruhu rovesníkov. "Lianka miluje detičky, v ktorých spoločnosti je nesmierne šťastná. Teší sa z nich, rada sa s nimi hrá a pozoruje ich. V jej očkách aj svojimi zvukmi dáva najavo, že by chcela robiť to, čo robia oni. A my veríme, že raz sa s nimi bude môcť plnohodnotne hrať", hovorí s nádejou pani Dzimková.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.