Zriadenie bezbariérovej kúpeľne pre chorú Julku

0 €
Z vlastných zdrojov
3 526,82 €
Doteraz získaných
0 €
Potrebujeme

Prečo potrebuje vašu pomoc

Rodičia prosia o pomoc pri zriaďovaní novej kúpeľne zľahčujúcej starostlivosť o dcéru Julku trpiacu ťažkou formou detskej mozgovej obrny. Sama sa nedokáže riadne pohybovať, najviac sa pohybuje kolenačky. Inak potrebuje stálu asistenciu a presun na vozíku; je aj inkontinentná. Pre časté dusenie sprevádzané omodrievaním bol dievčaťu voperovaný vývod do žalúdka, cez ktorý ju kŕmia špeciálnou tekutou stravou rodičia: „Staráme sa o ňu s tou najväčšou láskou, akú len rodič môže dať. Vekom však na sebe vidíme vyčerpanie a oddych si nemôžeme dovoliť. Skúšame osloviť ľudí s dobrým srdiečkom, aby sme mohli konečne vyriešiť vybudovanie kúpeľne, v ktorej bude mať pohodlie najmä naše večné bábätko.“

Čo chceme vďaka vašej podpore dosiahnuť

Vďaka Vašej pomoci získa rodina Júlie s ťažkou formou detskej mozgovej obrny možnosť zariadiť kúpeľňu vhodným vybavením potrebným pri zvýšených nárokoch na zabezpečovanie základných hygienických úkonov. Podľa výšky získaných prostriedkov pre rodinu zabezpečíme základnú sanitu s potrebnými rozmerovými úpravami a prvkami zohľadňujúcimi zdravotné znevýhodnenie. (Predovšetkým nižšie umývadlo, bezbariérový sprchovací kút, resp. vaňa vybavená madlami a sedadlom a pod.)

Rodina z vlastných finančných zdrojov sama nedokáže dostatočne zmierňovať ťažký osud a jeho dopad na jednotlivých svojich členov. „Julinka sa nám narodila ako tretie dieťatko. Na ručičkách a nožičkách mala po šesť prštekov, niektoré zrastené. Ale to najpodstatnejšie pre život – sací ani prehĺtací reflex – nemala,“ hovorí mama Vlasta, ktorá nepracuje, stará sa doma o Julku. "Nerozpráva, je úplne inkontitnentná, umývame ju, obliekame, kŕmime... Mentálne je na úrovni asi 1-2-ročného dieťatka. Svoju lásku k nám a svojim dvom súrodencom však vie prejaviť silnými a nekonečnými stiskami a láskyplným úsmevom." Rodina spoločne prešla mnohými ťažkými skúškami. Rodičia trávili dni a noci dezinfekciou pomôcok, mixovaním a cedením stravy, ktorú Julka neraz celú vyvrátila a fyzicky chradla. Prekonala mnohé operácie. Mala problémy s dýchaním a omodrievala – strava sa pre neuzatváraný žalúdočný zvierač dostávala do pľúc a Julka sa dusila. Jediným riešením bolo zavedenie hadičky do žalúdka cez brušnú stenu – vývod, cez ktorý ju rodičia kŕmia iba špeciálnou tekutou stravou. Napriek tomu sa nevzdávajú a vravia: „Kde je obrovská láska a spolupatričnosť, tam sa všetko dá zvládnuť.“ Pomôžte statočným a trpezlivým rodičom aj Vy zlepšiť hygienickú starostlivosť o ich imobilnú ťažko postihnutú dcéru.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.