Spolupráca Dedoles s inkluzívnou kreatívnou značkou HENTO TOTO

6.9.2022

Dedoles prichádza s výnimočnou limitovanou kolekciou ponožiek. Vznikla v spolupráci s inkluzívnou kreatívnou značkou HENTO TOTO, ktorá spája šikovných kresličov s mentálnym postihnutím s profesionálnymi grafikmi, dizajnérmi a ilustrátormi.

Chcem pomôcť

Dedoles dlhodobo pracuje s témou inklúzie. Prostredníctvom kampane Ponožková výzva šíri povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom, s cieľom ich lepšieho prijatia spoločnosťou. Partnerstvom v projekte Srdce pre deti zasa podporuje inkluzívne vzdelávanie.

Dedoles si hľadá partnerov, s ktorými zdieľa rovnaké hodnoty. Preto sa spojil s občianskym združením Bol raz jeden človek, ktoré zamestnáva ľudí s mentálnym postihnutím ako kresličov a stojí za inkluzívnou kreatívnou značkou HENTO TOTO. Ide o jedinečný koncept pracovnej inklúzie, ktorý spája talentovaných kresličov a profesionálnych kreatívcov. Výsledkom ich vzájomnej spolupráce je množstvo veselých produktov, ktoré robia radosť deťom i dospelým, čo bol ďalší dôvod, prečo takáto spolupráca vznikla.

„Ľudia s mentálnym postihnutím by často chceli pracovať, nie vždy ale túto príležitosť majú a dostanú. Teší ma, že sme prostredníctvom našej kolaborácie so značkou HENTO TOTO mohli podporiť jedinečný koncept pracovnej integrácie, ktorý môže byť inšpiráciou aj pre ďalšie organizácie,“ Jana Hrubcová, manažérka udržateľnosti Dedoles.

„Tak, ako kresliči z HENTO TOTO nekreslí nik, preto sme sa s nimi spojili, skamarátili a vznikla z toho limitovaná kolekcia veselých ponožiek. Od začiatku – od našej prvej návštevy v HENTO TOTO sme cítili, že sme na jednej vlnovej dĺžke a veľmi sme si navzájom sadli. Každé jedno stretnutie bolo pre nás veľmi inšpirujúce a obohacujúce,“ dodáva Veronika Muchová, dizajnérka Dedoles.

7 kresličov navrhlo vzory, ktoré sa stali motívom limitovanej kolekcie veselých Dedoles ponožiek.

MIŠKO: „Nakreslil som robotov, lebo mám rád techniku, káble a všetko, čo svieti a bliká. Kreslil som aj slimáka, lebo je taký akčný ako ja, stále sa niekam ponáhľa a má svoje tempo. Môžete si na nás spomenúť, keď si budete obúvať tieto ponožky. A keď sa vám budú dobre nosiť, potešenie je na našej strane.“


DUŠAN: „Kreslil som monsterkov, lebo sú milí a netreba sa ich báť. Bolo to zábavné a takí sme aj my a naše ponožky.


MAŤO: „Nakreslil som príšerky, lebo tie mi idú najlepšie. Noste, prosím, ponožky s úsmevom, ale si ich aj pravidelne vymieňajte, lebo nič nie je večné.“


LUCKA: „Mali sme zadanie nakresliť pekne a zvesela, tak som nakreslila ovocie a príšerky. Niečo sa mi podarilo a niečo trochu menej, ale som za to vďačná. Môj odkaz pre vás je, aby sme sa všetci k sebe a životnému prostrediu pekne správali. Vážme si, prosím, jeden druhého a spolupracujme spolu.”


PAŤO: „Nakreslil som čmelky, lebo pekne lietajú, ale pozor na žihadlo, toho sa bojím. Čmelky dávajú med, ten mám rád do čaju a kávy, ale do vody nie. Kreslil som aj monsterkov, tých malých. Kreslenie nie je ťažké a mám to rád. Prosím, dávajte si všetci do topánok ponožky, nechoďte bez nich. A keď si ich kúpite, my potom môžeme ísť na výlet alebo na Art Camp. Ďakujem!“Ďalšie aktuality

Pre anjelskú Tamarku sme zabezpečili komunikačné pomôcky
Pre anjelskú Tamarku sme zabezpečili komunikačné pomôcky

Tamarke bolo diagnostikované ojedinelé neurologicko-genetické ochorenie známe ako Angelmanov syndróm. Deti s Angelmanovým syndrómom sa zvyknú pre modré oči a blond vlasy nazývať aj anjelské. Ide o kombinované ochorenie, ktoré spôsobuje to, že deti s týmto ochorením dokážu povedať len pár slov. Veľmi dôležitá je pre ne preto augmentatívna a alternatívna komunikácia, ktorá im pomáha vyjadriť svoje pocity, túžby a potreby

Pomoc organizáciám a rodinám v roku 2021
Pomoc organizáciám a rodinám v roku 2021

Počas roka 2021 sme na rôzne projekty vyčlenili spolu 55 220,14 €.

Pomoc rodinám 2022
Pomoc rodinám 2022

V roku 2022 v zmysle stratégie projektu pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti.

Srdce pre deti podporí 11 projektov po celom Slovensku
Srdce pre deti podporí 11 projektov po celom Slovensku

Do grantovej výzvy Asistenti v inkluzívnom vzdelávaní, ktorú sme vyhlásili v prvej polovici tohto roka, sa prihlásilo celkovo 13 projektov. Hodnotiaca komisia sa rozhodla podporiť až 11 z nich. Prerozdelený im bude grant od spoločnosti Dedoles v celkovej výške 50 000 €.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.