Spolupráca Dedoles s inkluzívnou kreatívnou značkou HENTO TOTO

6.9.2022

Dedoles prichádza s výnimočnou limitovanou kolekciou ponožiek. Vznikla v spolupráci s inkluzívnou kreatívnou značkou HENTO TOTO, ktorá spája šikovných kresličov s mentálnym postihnutím s profesionálnymi grafikmi, dizajnérmi a ilustrátormi.

Chcem pomôcť

Dedoles dlhodobo pracuje s témou inklúzie. Prostredníctvom kampane Ponožková výzva šíri povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom, s cieľom ich lepšieho prijatia spoločnosťou. Partnerstvom v projekte Srdce pre deti zasa podporuje inkluzívne vzdelávanie.

Dedoles si hľadá partnerov, s ktorými zdieľa rovnaké hodnoty. Preto sa spojil s občianskym združením Bol raz jeden človek, ktoré zamestnáva ľudí s mentálnym postihnutím ako kresličov a stojí za inkluzívnou kreatívnou značkou HENTO TOTO. Ide o jedinečný koncept pracovnej inklúzie, ktorý spája talentovaných kresličov a profesionálnych kreatívcov. Výsledkom ich vzájomnej spolupráce je množstvo veselých produktov, ktoré robia radosť deťom i dospelým, čo bol ďalší dôvod, prečo takáto spolupráca vznikla.

„Ľudia s mentálnym postihnutím by často chceli pracovať, nie vždy ale túto príležitosť majú a dostanú. Teší ma, že sme prostredníctvom našej kolaborácie so značkou HENTO TOTO mohli podporiť jedinečný koncept pracovnej integrácie, ktorý môže byť inšpiráciou aj pre ďalšie organizácie,“ Jana Hrubcová, manažérka udržateľnosti Dedoles.

„Tak, ako kresliči z HENTO TOTO nekreslí nik, preto sme sa s nimi spojili, skamarátili a vznikla z toho limitovaná kolekcia veselých ponožiek. Od začiatku – od našej prvej návštevy v HENTO TOTO sme cítili, že sme na jednej vlnovej dĺžke a veľmi sme si navzájom sadli. Každé jedno stretnutie bolo pre nás veľmi inšpirujúce a obohacujúce,“ dodáva Veronika Muchová, dizajnérka Dedoles.

7 kresličov navrhlo vzory, ktoré sa stali motívom limitovanej kolekcie veselých Dedoles ponožiek.

MIŠKO: „Nakreslil som robotov, lebo mám rád techniku, káble a všetko, čo svieti a bliká. Kreslil som aj slimáka, lebo je taký akčný ako ja, stále sa niekam ponáhľa a má svoje tempo. Môžete si na nás spomenúť, keď si budete obúvať tieto ponožky. A keď sa vám budú dobre nosiť, potešenie je na našej strane.“


DUŠAN: „Kreslil som monsterkov, lebo sú milí a netreba sa ich báť. Bolo to zábavné a takí sme aj my a naše ponožky.


MAŤO: „Nakreslil som príšerky, lebo tie mi idú najlepšie. Noste, prosím, ponožky s úsmevom, ale si ich aj pravidelne vymieňajte, lebo nič nie je večné.“


LUCKA: „Mali sme zadanie nakresliť pekne a zvesela, tak som nakreslila ovocie a príšerky. Niečo sa mi podarilo a niečo trochu menej, ale som za to vďačná. Môj odkaz pre vás je, aby sme sa všetci k sebe a životnému prostrediu pekne správali. Vážme si, prosím, jeden druhého a spolupracujme spolu.”


PAŤO: „Nakreslil som čmelky, lebo pekne lietajú, ale pozor na žihadlo, toho sa bojím. Čmelky dávajú med, ten mám rád do čaju a kávy, ale do vody nie. Kreslil som aj monsterkov, tých malých. Kreslenie nie je ťažké a mám to rád. Prosím, dávajte si všetci do topánok ponožky, nechoďte bez nich. A keď si ich kúpite, my potom môžeme ísť na výlet alebo na Art Camp. Ďakujem!“Ďalšie aktuality

Pomoc rodinám 2023
Pomoc rodinám 2023

V roku 2023 pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti.

Be Lenka opäť podporila desiatky rodín
Be Lenka opäť podporila desiatky rodín

Tentokrát venovala deťom 38 párov barefoot topánok.

Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku
Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku

Pedagogickí asistenti a asistentky zohrávajú v inkluzívnom vzdelávaní kľúčovú rolu. Náš posledný grant sa preto niesol v znamení podpory práve tejto profesie. Jeden z projektov, ktorý sme v rámci grantu podporili, bol aj projekt Základnej školy s materskou školou sv. Jána Pavla II.

Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky
Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky

Dnes šesťročný Peťko si svoje miesto na tomto svete musel vybojovať. Narodil sa predčasne, s nízkou váhou, množstvom diagnóz a neprajných prognóz, ktoré nasvedčovali, že by vôbec nemusel chodiť a rozprávať. Vďaka obetavosti a vytrvalosti svojich rodičov však dnes dokáže nielen komunikovať, ale dokonca aj kopnúť do futbalovej lopty.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.