Projekt ZŠ Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote sme podporili sumou 2049 €

26.10.2021

V Srdci pre deti veľmi radi podporujeme aj väčšie projekty. Jedným z nich bol i koncept Základnej školy Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote.

Chcem pomôcť

Od roku 2020 funguje v škole špeciálna trieda pre deti s poruchou autistického spektra. Keďže sa deti s autizmom najlepšie učia pozorovaním, škola si dala za cieľ inklúziu autistických detí s intaktnými žiakmi školy. Aby k tomu mohlo dôjsť, bolo potrebné triedu pre vzdelávanie zmiešanej skupiny technicky vybaviť. Nevyhnutnosťou bol dataprojektor a ďalšie edukačné pomôcky, ktoré mali zabezpečiť lepšiu vizualizáciu v rámci spoločného vyučovania.


Zakúpili sme projektor a špeciálny program

Projekt ZŠ Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote sme podporili sumou 2049 €. Peniaze putovali na kúpu interaktívneho dataprojektora a špeciálneho programu Boardmaker 7. Ten obsahuje viac ako 45 000 komunikačných symbolov a šablóny na vytváranie na mieru prispôsobených učebných materiálov, pomáha pri alternatívnej a augmentatívnej komunikácii.

"Deťom sa práca s projektorom, ale aj s ostatnými pomôckami veľmi páči" Veľmi im to pomáha v napredovaní. Rozširuje sa im slovná zásoba. Pomaly sa rozbiehame aj so spoločnými aktivitami s inými triedami a deťmi," približuje pani Bellová, učiteľka.

Bez darcov by to nešlo

Pomáhať iným je našou srdcovkou, no bez ľudí so na správnom mieste by to však nebolo možné. Podporiť by sme nemohli ani projekt ZŠ Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote. Pridajte sa k darcom a pomáhajte spolu s nami. Urobiť tak môžete viacerými spôsobmi. Všetko dôležité sme pre vás spísali do prehľadného článku.Ďalšie aktuality

Pomáhať v čase Vianoc je naša SRDCOVKA --> Pridajte sa aj vy
Pomáhať v čase Vianoc je naša SRDCOVKA --> Pridajte sa aj vy

Obdarujte tých, ktorí to najviac potrebujú. Stačí jedna SMS.

Vďaka limitovanej edícii topánok od BeLenka sme získali viac ako 3000 € --> ĎAKUJEME
Vďaka limitovanej edícii topánok od BeLenka sme získali viac ako 3000 € --> ĎAKUJEME

V priebehu septembra spojilo Srdce pre deti sily s spoločnosťou BeLenka. Ľudia z BeLenky nielenže vytvárajú štýlové barefoot topánky, ale ukázali že majú ❤ na správnom mieste.

Miškovi s ojedinelým ochorením sme pomohli vďaka špeciálnych technológiám
Miškovi s ojedinelým ochorením sme pomohli vďaka špeciálnych technológiám

14-ročnému Miškovi bola v 3 rokoch diagnostikovaná choroba s názvom exostóza. Ide o zriedkavé ochorenie, ktoré je u nás pomerne málo známe.

Rok 2021: Pomoc rodinám
Rok 2021: Pomoc rodinám

V roku 2021 pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti. Rovnako nadväzujeme na adresnú pomoc z minulého roka a podporujeme aj rodiny, ktoré existenčne postihla pandémia.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.