Pripojte sa k našej supermisii

1.6.2022

Pomáhajte spolu s nami detským hrdinom.

Chcem pomôcť

Dodávame hrdinom superschopnosti

V Srdci pre deti veríme v to, že všetky deti by mali mať možnosť vzdelávať sa bez bariér. Niektoré deti to však, žiaľ, bez pomoci nedokážu. Ide o detských hrdinov, ktorí sa pasujú s rozličnými chorobami či sociálnym znevýhodnením. Sú to hrdinovia svojich vlastných príbehov, ktorí denne bojujú s neľahkým osudom. Misiou Srdca pre deti je dodať týmto detským hrdinom superschopnosti, ktoré u nich kvôli chorobe či sociálnemu znevýhodneniu chýbajú.

Ako to robíme?

Superschopnosti pomáhame detským hrdinom získavať rozličnými spôsobmi, napríklad zabezpečením špeciálnych pomôcok, prístrojov, programov či asistentov. Snažíme sa vytvárať pre deti prostredie, v ktorom sa môžu plnohodnotne vzdelávať spolu s ostatnými. Táto naša supermisia nie je vždy ľahká, no vďaka našim partnerom a ľuďom, ktorí pravidelne prispievajú, sa nám ju už viac ako 14 rokov darí úspešne napĺňať.

Pridajte sa k našej supermisii aj vy

Pomáhajte spolu s nami odstraňovať bariéry vo vzdelávaní a dodávať detským hrdinom superschopnosti. Zapojiť sa nie je vôbec zložité a dá sa to hneď viacerými spôsobmi. Môžete si vybrať či chcete na našu supermisiu prispieť jednorazovo, alebo ju podporovať pravidelne. Akou sumou nás podporíte je tiež len na vás. Všetky potrebné informácie nájdete tu.

Ďakujeme všetkým, ktorí už sú na palube ♥

Dedoles, BeLenka, Bistro.sk, DM Drogerie, Nadácia Pontis. To všetko sú partneri, ktorí už sú súčasťou našej supermisie. A podporujú ju teda parádne. Dedoles venoval nášmu charitatívnemu projektu 50 000 €. Táto suma nám umožnila vyhlásiť najnovšiu grantovú výzvu Vedomosti menia svet. Vďaka limitovanej edícii topánok od spoločnosti BeLenka sme zas v priebehu minulého roka získali viac ako 3000 €, zároveň nám BeLenka daruje každý rok 25 párov topánok. Bistro.sk nás finančne podporuje pravidelne a dlhodobo, DM Drogerie nám ročne venujú produkty v hodnote 2000 € a Nadácia Pontis nám pomáha so správou našich projektov. V neposlednom rade sú súčasťou našej misie (ne)obyčajní ľudia, ktorí prispeli jednorazovo alebo prispievajú opakovane. Všetkým ĎAKUJEME. Vďaka vám dokážeme meniť deti na hrdinov.

Ďalšie aktuality

Pomoc rodinám 2023
Pomoc rodinám 2023

V roku 2023 pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti.

Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku
Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku

Pedagogickí asistenti a asistentky zohrávajú v inkluzívnom vzdelávaní kľúčovú rolu. Náš posledný grant sa preto niesol v znamení podpory práve tejto profesie. Jeden z projektov, ktorý sme v rámci grantu podporili, bol aj projekt Základnej školy s materskou školou sv. Jána Pavla II.

Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky
Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky

Dnes šesťročný Peťko si svoje miesto na tomto svete musel vybojovať. Narodil sa predčasne, s nízkou váhou, množstvom diagnóz a neprajných prognóz, ktoré nasvedčovali, že by vôbec nemusel chodiť a rozprávať. Vďaka obetavosti a vytrvalosti svojich rodičov však dnes dokáže nielen komunikovať, ale dokonca aj kopnúť do futbalovej lopty.

Vytrvalosť a nádej, tieto slová najviac vystihujú príbeh Nelky, pre ktorú sme zakúpili špeciálne pomôcky v hodnote 2000 €
Vytrvalosť a nádej, tieto slová najviac vystihujú príbeh Nelky, pre ktorú sme zakúpili špeciálne pomôcky v hodnote 2000 €

Nelkin príbeh je príbehom nádeje, vytrvalosti a odhodlania. Narodila sa po bezproblémovom tehotenstve, ale už pár hodín po narodení bola prevezená na detské ARO, kde jej diagnostikovali ťažký zápal pľúc a sepsu. Dva dni doslova bojovala o život. Našťastie sa narodila v termíne a nie predčasne, vďaka čomu mala dostatok síl a právo na život si nakoniec vybojovala.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.