Pomôžte nám meniť budúcnosť znevýhodnených detí

1.3.2023

Pridajte sa k našim pravidelným darcom. ➤ Aj malé sumy dokážu zázraky.

Chcem pomôcť

Odstraňujte spolu s nami bariéry vo vzdelávaní

V Srdci pre deti veríme v to, že všetky deti by mali mať možnosť plnohodnotne sa vzdelávať. Niektoré deti to však, žiaľ, bez pomoci nedokážu. Ide o deti, ktoré sa pasujú s rozličnými chorobami či sociálnym znevýhodnením. Našou misiou je vytvárať pre tieto deti prostredie, v ktorom sa môžu vzdelávať bez bariér spolu s ostatnými. Robíme to rozličnými spôsobmi, napríklad tak, že pre ne zabezpečujeme špeciálne pomôcky, prístroje, programy či asistentov.


🎁 Pravidelné dary sú nesmierne dôležité

Napĺňať našu misiu sa nám darí predovšetkým vďaka pravidelným darcom, ktorí sú ochotní odkrojiť zo svojho mesačného rozpočtu pár eur a venovať ich znevýhodneným deťom. Stačí 5 € mesačne. Nie je to veľa, a predsa, ak sa spoja viacerí ľudia so srdcom na správnom mieste, dokáže aj táto malá suma robiť zázraky. Vašich 5 eur mesačne môže deťom výrazne pomôcť. Poskytnete im príležitosti, ktoré by inak nemali.

💝 Ako sa stať pravidelným darcom?

Je to úplne jednoduché a rýchle. Pre aktiváciu pravidelného 5 € mesačného príspevku stačí poslať darcovskú SMS s textom START SRDCE na číslo 871.

Ak vám prispievanie formou SMS nevyhovuje, môžete si nastaviť trvalý príkaz. Pravidelné príspevky je možné, samozrejme, kedykoľvek zrušiť. Podrobné informácie o možnostiach pomoci nájdete tu.


Prečo práve Srdce pre deti?

Náš charitatívny projekt funguje na báze nefinančnej pomoci. Znamená to, že deťom a ich rodinám nedávame peniaze, ale priamo pomoc, ktorú potrebujú. Všetky režijné náklady projektu navyše hradí vydavateľstvo Ringier Slovakia Media s.r.o. 100 % vášho príspevku tak poputuje priamo na pomoc deťom.

Ďalšie aktuality

Pomoc rodinám 2023
Pomoc rodinám 2023

V roku 2023 pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti.

Be Lenka opäť podporila desiatky rodín
Be Lenka opäť podporila desiatky rodín

Tentokrát venovala deťom 38 párov barefoot topánok.

Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku
Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku

Pedagogickí asistenti a asistentky zohrávajú v inkluzívnom vzdelávaní kľúčovú rolu. Náš posledný grant sa preto niesol v znamení podpory práve tejto profesie. Jeden z projektov, ktorý sme v rámci grantu podporili, bol aj projekt Základnej školy s materskou školou sv. Jána Pavla II.

Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky
Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky

Dnes šesťročný Peťko si svoje miesto na tomto svete musel vybojovať. Narodil sa predčasne, s nízkou váhou, množstvom diagnóz a neprajných prognóz, ktoré nasvedčovali, že by vôbec nemusel chodiť a rozprávať. Vďaka obetavosti a vytrvalosti svojich rodičov však dnes dokáže nielen komunikovať, ale dokonca aj kopnúť do futbalovej lopty.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.