Pomôžte nám meniť budúcnosť znevýhodnených detí

1.3.2023

Pridajte sa k našim pravidelným darcom. ➤ Aj malé sumy dokážu zázraky.

Chcem pomôcť

Odstraňujte spolu s nami bariéry vo vzdelávaní

V Srdci pre deti veríme v to, že všetky deti by mali mať možnosť plnohodnotne sa vzdelávať. Niektoré deti to však, žiaľ, bez pomoci nedokážu. Ide o deti, ktoré sa pasujú s rozličnými chorobami či sociálnym znevýhodnením. Našou misiou je vytvárať pre tieto deti prostredie, v ktorom sa môžu vzdelávať bez bariér spolu s ostatnými. Robíme to rozličnými spôsobmi, napríklad tak, že pre ne zabezpečujeme špeciálne pomôcky, prístroje, programy či asistentov.


🎁 Pravidelné dary sú nesmierne dôležité

Napĺňať našu misiu sa nám darí predovšetkým vďaka pravidelným darcom, ktorí sú ochotní odkrojiť zo svojho mesačného rozpočtu pár eur a venovať ich znevýhodneným deťom. Stačí 5 € mesačne. Nie je to veľa, a predsa, ak sa spoja viacerí ľudia so srdcom na správnom mieste, dokáže aj táto malá suma robiť zázraky. Vašich 5 eur mesačne môže deťom výrazne pomôcť. Poskytnete im príležitosti, ktoré by inak nemali.

💝 Ako sa stať pravidelným darcom?

Je to úplne jednoduché a rýchle. Pre aktiváciu pravidelného 5 € mesačného príspevku stačí poslať darcovskú SMS s textom START SRDCE na číslo 871.

Ak vám prispievanie formou SMS nevyhovuje, môžete si nastaviť trvalý príkaz. Pravidelné príspevky je možné, samozrejme, kedykoľvek zrušiť. Podrobné informácie o možnostiach pomoci nájdete tu.


Prečo práve Srdce pre deti?

Náš charitatívny projekt funguje na báze nefinančnej pomoci. Znamená to, že deťom a ich rodinám nedávame peniaze, ale priamo pomoc, ktorú potrebujú. Všetky režijné náklady projektu navyše hradí vydavateľstvo Ringier Slovakia Media s.r.o. 100 % vášho príspevku tak poputuje priamo na pomoc deťom.

Ďalšie aktuality

Pomoc rodinám 2023
Pomoc rodinám 2023

V roku 2023 pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti.

Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku
Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku

Pedagogickí asistenti a asistentky zohrávajú v inkluzívnom vzdelávaní kľúčovú rolu. Náš posledný grant sa preto niesol v znamení podpory práve tejto profesie. Jeden z projektov, ktorý sme v rámci grantu podporili, bol aj projekt Základnej školy s materskou školou sv. Jána Pavla II.

Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky
Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky

Dnes šesťročný Peťko si svoje miesto na tomto svete musel vybojovať. Narodil sa predčasne, s nízkou váhou, množstvom diagnóz a neprajných prognóz, ktoré nasvedčovali, že by vôbec nemusel chodiť a rozprávať. Vďaka obetavosti a vytrvalosti svojich rodičov však dnes dokáže nielen komunikovať, ale dokonca aj kopnúť do futbalovej lopty.

Vytrvalosť a nádej, tieto slová najviac vystihujú príbeh Nelky, pre ktorú sme zakúpili špeciálne pomôcky v hodnote 2000 €
Vytrvalosť a nádej, tieto slová najviac vystihujú príbeh Nelky, pre ktorú sme zakúpili špeciálne pomôcky v hodnote 2000 €

Nelkin príbeh je príbehom nádeje, vytrvalosti a odhodlania. Narodila sa po bezproblémovom tehotenstve, ale už pár hodín po narodení bola prevezená na detské ARO, kde jej diagnostikovali ťažký zápal pľúc a sepsu. Dva dni doslova bojovala o život. Našťastie sa narodila v termíne a nie predčasne, vďaka čomu mala dostatok síl a právo na život si nakoniec vybojovala.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.