Pomoc rodinám koncom roka 2019

3.9.2020

Aj keď sa v projekte Srdce pre deti menila stratégia smerom k inkluzívnemu vzdelávaniu, v roku 2019 ešte dobiehali podpory schválené za starých podmienok. Tu je ich prehľad.

Chcem pomôcť

Koncom roka 2019 sa nám v projekte Srdce pre deti podarilo pomôcť viacerým deťom a ich rodinám, ktoré podporu naozaj potrebujú a ocenia.

Peťko

Päťročný Peťko sa narodil s detskou mozgovou obrnou a od narodenia rehabilituje. Keďže v rodine môže pracovať len otec, cvičenie v špecializovaných centrách je pre rodinu veľmi náročné. Preto sme im prispeli sumou 600 eur na ďalší rehabilitačný pobyt.

Martinko

Martinko, ktorý má 5 rokov, sa narodil predčasne a pri pôrode zakrvácal do pľúc a do mozgu. Do cesty sa mu postavila detská mozgová obrna a epilepsia. Intenzívne však rehabilituje a posúva sa vpred. Na rehabilitačný pobyt sme mu prispeli sumou 600 eur.

Súrodenci Sebastián, Alex, Vivian, Natália

Mama vychováva štyri deti sama, čo veľakrát nie je jednoduchá úloha. Pre časté choroby detí má problém nájsť si prácu. Jej trom školopovinným deťom sme zafinancovali stravu v škole v hodnote 83,45 eura.

Sestry Martina, Beáta a Daniela

Tri sestry žijú so svojimi rodičmi v malej obci na Gemeri. Terénni sociálni pracovníci sa nám ozvali, pretože rodina mala problém so zabezpečením školských pomôcok pre svoje tri dcéry. Venovali sme im ich v hodnote 350 eur, rovnako ako aj drogériu, ktorú zabezpečila DM Drogerie Markt v hodnote 362,56 eura.

Matúško

Matúško, ktorý má 14 rokov trpí detskou mozgovou obrnou. Vozíček, ktorý používal mu bol malý a preto sme mu pomohli doplatkom v hodnote 362,12 eura, aby mohol dostať nový vozík, ktorý veľmi uľahčí jeho pohyb.

Mária

O Máriu sa odmalička stará jej pestúnska mamina, s ktorou tvoria nerozlučnú dvojicu. Mama robí všetko pre to, aby Márii zabezpečila stabilný domov a všetko, čo potrebuje. Začiatkom školského roka sme rodine pomohli so zabezpečením školských pomôcok v hodnote 247,81 eura

Danka