Pomáhame v inklúzii, tak znie názov programu, ktorý sme podporili sumou 4 100 €

11.5.2023

Centrum inkluzívneho vzdelávania (Inklucentrum) je občianske združenie, ktoré sa zaoberá podporou inkluzívneho vzdelávania na celonárodnej úrovni. Jednou z jeho pravidelných aktivít je aj program Pomáhame v inklúzii, ktorý má niekoľkoročnú tradíciu. Práve na podporu tohto programu putovali financie z nášho grantu v celkovej výške 4 100 €.

Chcem pomôcť

Cieľom programu je poskytovať vzdelávanie a metodickú podporu pedagogickým asistentom a školským podporným tímom (odborným zamestnancom škôl), ako aj na mieru šité poradenstvo a mentoring pri zavádzaní inkluzívnych zmien do ich škôl.

O úspešnosti programu svedčia doterajšie čísla:

Všetky spomenuté aktivity vedú k podpore kvalitného vzdelávania v školskom prostredí v prospech rozvoja potenciálu všetkých detí, rodín i zamestnancov školy. Pedagogickí asistenti a školské podporné tímy získavajú nové zručnosti a tisícky detí so zdravotným znevýhodnením získavajú poznatky k nastaveniu ich vzdelávania na mieru.


“Vzhľadom k veľkému prílivu pomáhajúcich profesií do škôl, a na druhej strane veľmi malej, až žiadnej metodickej podpore zo strany štátu, vidíme veľkú možnosť poskytnutia základnej výbavy - tzv. balíčku prvej pomoci, ako veľmi účinnú pomoc a podporu. Aktivity sú pomerne jednoduché a podľa našej skúsenosti cielene zamerané na asistentov a 5/11 odborníkov na min. 100 školách, kde dosiahneme cielenú podporu a intervenciu, ktorá má dopad na tisíce detí. Intenzívna pomoc a podpora pre týchto ľudí sa nám javí ako veľmi zmysluplná a adresná,” uzatvára Viktor Križo, štatutár projektu.

Pomáhať môžete aj vy

Pridajte sa k nám a prispejte aj vy k tomu, aby sa deti so zdravotným znevýhodnením mohli plnohodnotne vzdelávať. Podporte spolu s nami inkluzívne vzdelávanie. Prispieť môžete viacerými spôsobmi. Všetko potrebné nájdete v tomto článku.

Ďalšie aktuality

Vytrvalosť a nádej, tieto slová najviac vystihujú príbeh Nelky, pre ktorú sme zakúpili špeciálne pomôcky v hodnote 2000 €
Vytrvalosť a nádej, tieto slová najviac vystihujú príbeh Nelky, pre ktorú sme zakúpili špeciálne pomôcky v hodnote 2000 €

Nelkin príbeh je príbehom nádeje, vytrvalosti a odhodlania. Narodila sa po bezproblémovom tehotenstve, ale už pár hodín po narodení bola prevezená na detské ARO, kde jej diagnostikovali ťažký zápal pľúc a sepsu. Dva dni doslova bojovala o život. Našťastie sa narodila v termíne a nie predčasne, vďaka čomu mala dostatok síl a právo na život si nakoniec vybojovala.

Malému Martinkovi sme zabezpečili senzorické pomôcky
Malému Martinkovi sme zabezpečili senzorické pomôcky

Malý Martinko sa narodil ako zdravé dieťa, postupne sa však uňho začali objavovať rôzne problémy. Nerozprával, chýbalo mu porozumenie, čo vyústilo do rôznych záchvatov hnevu. Tie sa nedali utíšiť. Lekári sa zhodli na diagnóze narušenej komunikačnej schopnosti so sekundárnym autizmom a hyperkinetickom syndróme.

Podporili sme video projekt, ktorý pomôže rodinám so zdravotne znevýhodnenými deťmi
Podporili sme video projekt, ktorý pomôže rodinám so zdravotne znevýhodnenými deťmi

Narodenie dieťatka so zdravotným znevýhodnením býva veľmi často nečakané, rodina sa ocitne nepripravená na novú a neznámu situáciu.

Občianskemu združeniu Detičky lastovičky sme pomohli rúcať bariéry medzi  deťmi so zdravotným znevýhodnením a bez neho
Občianskemu združeniu Detičky lastovičky sme pomohli rúcať bariéry medzi deťmi so zdravotným znevýhodnením a bez neho

Cieľom občianskeho združenia Detičky lastovičky je podporovať všestranný rozvoj detí so zdravotným znevýhodnením.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.