Peťkovi sme zakúpili špeciálnu klávesnicu

19.1.2023

Peťko sa od malička pasuje hneď s viacerými zdravotnými znevýhodneniami. Bola mu diagnostikovaná detská mozgová obrna, následkom čoho bojuje okrem iného so zníženým svalovým tonusom celého tela či poruchou reči. Bez pomoci asistencie nedokáže Peťko zvládnuť žiadnu samoobslužnú činnosť.

Chcem pomôcť

Aj napriek nepriaznivým okolnostiam robí Peťko pokroky

Rodina sa snaží s pomocou odborníkov eliminovať následky DMO, a preto už niekoľko rokov navštevujú rôzne ambulancie a rehabilitačné centrá po celom Slovensku. V kombinácii s Peťkovým mimoriadnym úsilím sa im podarilo dosiahnuť skvelé výsledky.

“Peťko dokáže sám sedieť, zlepšila sa mu stabilita tela, psychomotorický vývin a posúva sa aj mentálne. Cvičí a učí sa každý deň, čím stimuluje mozog a zároveň svalstvo. Je to úžasný bojovník, pozitívny a usmievavý,” približuje Peťkova mama Vierka.

Špeciálna klávesnica mu zjednoduší celý proces učenia

Peťko má kvôli viacnásobnému zdravotnému znevýhodneniu veľký problém s jemnou motorikou. Spôsobuje mu to ťažkosti pri pochopení učiva i odpovedaní. Aby sme Peťkovi pomohli zjednodušiť proces učenia sa, podporili sme sumou 2000 € nákup špeciálnej klávesnice, ktorú odporučili priamo odborníci. Klávesnica Handcubekeys má širokospektrálne využitie - Peťko vďaka nej dokáže písať a odpovedať hlasom, zároveň i zlepšovať jemnú motoriku. Peťkovi táto špeciálna pomôcka pomôže počas celého pobytu v školskom zariadení

Pridajte sa k Srdcu pre deti aj vy

Peťka sme mohli podporiť vďaka ľuďom, ktorí majú ❤ na správnom mieste, teda našim darcom. Pridať sa k nim môžete hneď viacerými spôsobmi. Všetko dôležité sme pre vás spísali do prehľadného článku.

Ďalšie aktuality

Vytrvalosť a nádej, tieto slová najviac vystihujú príbeh Nelky, pre ktorú sme zakúpili špeciálne pomôcky v hodnote 2000 €
Vytrvalosť a nádej, tieto slová najviac vystihujú príbeh Nelky, pre ktorú sme zakúpili špeciálne pomôcky v hodnote 2000 €

Nelkin príbeh je príbehom nádeje, vytrvalosti a odhodlania. Narodila sa po bezproblémovom tehotenstve, ale už pár hodín po narodení bola prevezená na detské ARO, kde jej diagnostikovali ťažký zápal pľúc a sepsu. Dva dni doslova bojovala o život. Našťastie sa narodila v termíne a nie predčasne, vďaka čomu mala dostatok síl a právo na život si nakoniec vybojovala.

Pomáhame v inklúzii, tak znie názov programu, ktorý sme podporili sumou 4 100 €
Pomáhame v inklúzii, tak znie názov programu, ktorý sme podporili sumou 4 100 €

Centrum inkluzívneho vzdelávania (Inklucentrum) je občianske združenie, ktoré sa zaoberá podporou inkluzívneho vzdelávania na celonárodnej úrovni. Jednou z jeho pravidelných aktivít je aj program Pomáhame v inklúzii, ktorý má niekoľkoročnú tradíciu. Práve na podporu tohto programu putovali financie z nášho grantu v celkovej výške 4 100 €.

Malému Martinkovi sme zabezpečili senzorické pomôcky
Malému Martinkovi sme zabezpečili senzorické pomôcky

Malý Martinko sa narodil ako zdravé dieťa, postupne sa však uňho začali objavovať rôzne problémy. Nerozprával, chýbalo mu porozumenie, čo vyústilo do rôznych záchvatov hnevu. Tie sa nedali utíšiť. Lekári sa zhodli na diagnóze narušenej komunikačnej schopnosti so sekundárnym autizmom a hyperkinetickom syndróme.

Podporili sme video projekt, ktorý pomôže rodinám so zdravotne znevýhodnenými deťmi
Podporili sme video projekt, ktorý pomôže rodinám so zdravotne znevýhodnenými deťmi

Narodenie dieťatka so zdravotným znevýhodnením býva veľmi často nečakané, rodina sa ocitne nepripravená na novú a neznámu situáciu.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.