Peťkovi sme zakúpili špeciálnu klávesnicu

19.1.2023

Peťko sa od malička pasuje hneď s viacerými zdravotnými znevýhodneniami. Bola mu diagnostikovaná detská mozgová obrna, následkom čoho bojuje okrem iného so zníženým svalovým tonusom celého tela či poruchou reči. Bez pomoci asistencie nedokáže Peťko zvládnuť žiadnu samoobslužnú činnosť.

Chcem pomôcť

Aj napriek nepriaznivým okolnostiam robí Peťko pokroky

Rodina sa snaží s pomocou odborníkov eliminovať následky DMO, a preto už niekoľko rokov navštevujú rôzne ambulancie a rehabilitačné centrá po celom Slovensku. V kombinácii s Peťkovým mimoriadnym úsilím sa im podarilo dosiahnuť skvelé výsledky.

“Peťko dokáže sám sedieť, zlepšila sa mu stabilita tela, psychomotorický vývin a posúva sa aj mentálne. Cvičí a učí sa každý deň, čím stimuluje mozog a zároveň svalstvo. Je to úžasný bojovník, pozitívny a usmievavý,” približuje Peťkova mama Vierka.

Špeciálna klávesnica mu zjednoduší celý proces učenia

Peťko má kvôli viacnásobnému zdravotnému znevýhodneniu veľký problém s jemnou motorikou. Spôsobuje mu to ťažkosti pri pochopení učiva i odpovedaní. Aby sme Peťkovi pomohli zjednodušiť proces učenia sa, podporili sme sumou 2000 € nákup špeciálnej klávesnice, ktorú odporučili priamo odborníci. Klávesnica Handcubekeys má širokospektrálne využitie - Peťko vďaka nej dokáže písať a odpovedať hlasom, zároveň i zlepšovať jemnú motoriku. Peťkovi táto špeciálna pomôcka pomôže počas celého pobytu v školskom zariadení

Pridajte sa k Srdcu pre deti aj vy

Peťka sme mohli podporiť vďaka ľuďom, ktorí majú ❤ na správnom mieste, teda našim darcom. Pridať sa k nim môžete hneď viacerými spôsobmi. Všetko dôležité sme pre vás spísali do prehľadného článku.

Ďalšie aktuality

Pomoc rodinám 2023
Pomoc rodinám 2023

V roku 2023 pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti.

Be Lenka opäť podporila desiatky rodín
Be Lenka opäť podporila desiatky rodín

Tentokrát venovala deťom 38 párov barefoot topánok.

Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku
Hanke, žiačke Základnej školy Jána Pavla II, sme zabezpečili vlastnú asistentku

Pedagogickí asistenti a asistentky zohrávajú v inkluzívnom vzdelávaní kľúčovú rolu. Náš posledný grant sa preto niesol v znamení podpory práve tejto profesie. Jeden z projektov, ktorý sme v rámci grantu podporili, bol aj projekt Základnej školy s materskou školou sv. Jána Pavla II.

Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky
Peťkov príbeh dokazuje, že zázraky sa dejú → Podporili sme ho kúpou špeciálnej komunikačnej pomôcky

Dnes šesťročný Peťko si svoje miesto na tomto svete musel vybojovať. Narodil sa predčasne, s nízkou váhou, množstvom diagnóz a neprajných prognóz, ktoré nasvedčovali, že by vôbec nemusel chodiť a rozprávať. Vďaka obetavosti a vytrvalosti svojich rodičov však dnes dokáže nielen komunikovať, ale dokonca aj kopnúť do futbalovej lopty.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.