Zakúpili sme notebook a špeciálny komunikačný program pre Jakubka

20.9.2021

Desaťročný Jakubko trpí obojstrannou percepčnou poruchou sluchu. Tá mu bola diagnostikovaná, keď mal dva roky.

Chcem pomôcť

“Jakubko sa narodil ako zdravé dieťa. Bol síce od narodenia dosť uplakaný a stále nespokojný, ale nevnímali sme to ako zdravotný problém. Okolo roka prišli prvé slová, nové však nepribúdali a postupne prestal používať aj tie, čo vedel. Pridružili sa výbuchy hnevu, nepokoj, plač a hyperaktivita. Ako dvojročný podstúpil Jakubko vyšetrenie v narkóze. Prišlo sa na to, že má ťažkú percepčnú poruchu sluchu,” približuje Jakubkova maminka.

Aparáty nepostačovali, pomohol implantát

Cez načúvacie aparáty Jakubko nepočul dostatočne, a tak mu ako štvorročnému voperovali kochleárny implantát. Ten mu veľmi pomohol. Postupne začal s pomocou implantátu vnímať zvuky, slová, a napokon i celé vety.

“Každým dňom je Jakubkovo porozumenie lepšie, avšak so samotnou rečou je stále problém. Potrebuje neustále cvičiť,” hovorí maminka.

Prispeli sme k urýchleniu Jakubkových pokrokov

Aby sme Jakubkovi cvičenie čo najviac uľahčili, zakúpili sme preňho notebook a špeciálny komunikačný program Fono 2 v hodnote 1 338,44 €. Fono 2 pomáha pri terapii u ľudí s komunikačným deficitom, využíva digitálne technológie na stimuláciu rozvoja reči a používa sa aj v logopedických ambulanciách. Ako uviedla Jakubkova maminka, daný program mali už v minulosti možnosť vyskúšať a Jakubko si ho veľmi obľúbil.

Ďakujeme všetkým darcom, vďaka ktorým sme mohli podporiť Jakubkov progres. Ak chcete pri podobných príbehoch pomáhať aj vy, môžete tak urobiť rôznymi spôsobmi. Všetko dôležité sme pre vás spísali do prehľadného článku.

Ďalšie aktuality

Bojovníčke Majke sme pomohli kúpou špeciálnych pomôcok
Bojovníčke Majke sme pomohli kúpou špeciálnych pomôcok

Deväťročnej Majke bolo v troch rokoch diagnostikované vzácne ochorenie s názvom Rasmussenova encefalitída.

Rok 2021: Pomoc rodinám
Rok 2021: Pomoc rodinám

V roku 2021 pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti. Rovnako nadväzujeme na adresnú pomoc z minulého roka a podporujeme aj rodiny, ktoré existenčne postihla pandémia.

Pomáhať v čase Vianoc je naša SRDCOVKA --> Pridajte sa aj vy
Pomáhať v čase Vianoc je naša SRDCOVKA --> Pridajte sa aj vy

Obdarujte tých, ktorí to najviac potrebujú. Stačí jedna SMS.

Vďaka limitovanej edícii topánok od BeLenka sme získali viac ako 3000 € --> ĎAKUJEME
Vďaka limitovanej edícii topánok od BeLenka sme získali viac ako 3000 € --> ĎAKUJEME

V priebehu septembra spojilo Srdce pre deti sily s spoločnosťou BeLenka. Ľudia z BeLenky nielenže vytvárajú štýlové barefoot topánky, ale ukázali že majú ❤ na správnom mieste.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.