Zakúpili sme notebook a špeciálny komunikačný program pre Jakubka

20.9.2021

Desaťročný Jakubko trpí obojstrannou percepčnou poruchou sluchu. Tá mu bola diagnostikovaná, keď mal dva roky.

Chcem pomôcť

“Jakubko sa narodil ako zdravé dieťa. Bol síce od narodenia dosť uplakaný a stále nespokojný, ale nevnímali sme to ako zdravotný problém. Okolo roka prišli prvé slová, nové však nepribúdali a postupne prestal používať aj tie, čo vedel. Pridružili sa výbuchy hnevu, nepokoj, plač a hyperaktivita. Ako dvojročný podstúpil Jakubko vyšetrenie v narkóze. Prišlo sa na to, že má ťažkú percepčnú poruchu sluchu,” približuje Jakubkova maminka.

Aparáty nepostačovali, pomohol implantát

Cez načúvacie aparáty Jakubko nepočul dostatočne, a tak mu ako štvorročnému voperovali kochleárny implantát. Ten mu veľmi pomohol. Postupne začal s pomocou implantátu vnímať zvuky, slová, a napokon i celé vety.

“Každým dňom je Jakubkovo porozumenie lepšie, avšak so samotnou rečou je stále problém. Potrebuje neustále cvičiť,” hovorí maminka.

Prispeli sme k urýchleniu Jakubkových pokrokov

Aby sme Jakubkovi cvičenie čo najviac uľahčili, zakúpili sme preňho notebook a špeciálny komunikačný program Fono 2 v hodnote 1 338,44 €. Fono 2 pomáha pri terapii u ľudí s komunikačným deficitom, využíva digitálne technológie na stimuláciu rozvoja reči a používa sa aj v logopedických ambulanciách. Ako uviedla Jakubkova maminka, daný program mali už v minulosti možnosť vyskúšať a Jakubko si ho veľmi obľúbil.

Ďakujeme všetkým darcom, vďaka ktorým sme mohli podporiť Jakubkov progres. Ak chcete pri podobných príbehoch pomáhať aj vy, môžete tak urobiť rôznymi spôsobmi. Všetko dôležité sme pre vás spísali do prehľadného článku.

Ďalšie aktuality

Sofinke a Alexovi sme zabezpečili špeciálne komunikačné pomôcky
Sofinke a Alexovi sme zabezpečili špeciálne komunikačné pomôcky

Sofinka a Alex sú predčasne narodené dvojčatá, ktoré si spolu s ich maminkou Vladkou prešli už viacerými životnými skúškami.

Nepremeškajte možnosť vydražiť si jedinečný kúsok z limitovanej edície Be Lenka Prime
Nepremeškajte možnosť vydražiť si jedinečný kúsok z limitovanej edície Be Lenka Prime

Dražba prebieha na Facebooku Srdce pre deti od 19.9. - 22.9. 2021 do 20:00.

Ulovte si jedinečný barefoot kúsok a prispejte na dobrú vec
Ulovte si jedinečný barefoot kúsok a prispejte na dobrú vec

BeLenka a Srdce pre deti spojili svoje sily, aby pomáhali. Do pomoci sa môžete zapojiť aj vy. Spravte si radosť kúpou limitovanej edície barefoot modelu Prime.

Rok 2021: Pomoc organizáciám
Rok 2021: Pomoc organizáciám

V roku 2021 pokračujeme aj v podpore organizácií, ktoré sa venujú deťom so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania, aby mali možnosť napredovať vo svojej ceste za vzdelávaním pre všetkých bez rozdielu.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.