Zakúpili sme notebook a špeciálny komunikačný program pre Jakubka

20.9.2021

Desaťročný Jakubko trpí obojstrannou percepčnou poruchou sluchu. Tá mu bola diagnostikovaná, keď mal dva roky.

Chcem pomôcť

“Jakubko sa narodil ako zdravé dieťa. Bol síce od narodenia dosť uplakaný a stále nespokojný, ale nevnímali sme to ako zdravotný problém. Okolo roka prišli prvé slová, nové však nepribúdali a postupne prestal používať aj tie, čo vedel. Pridružili sa výbuchy hnevu, nepokoj, plač a hyperaktivita. Ako dvojročný podstúpil Jakubko vyšetrenie v narkóze. Prišlo sa na to, že má ťažkú percepčnú poruchu sluchu,” približuje Jakubkova maminka.

Aparáty nepostačovali, pomohol implantát

Cez načúvacie aparáty Jakubko nepočul dostatočne, a tak mu ako štvorročnému voperovali kochleárny implantát. Ten mu veľmi pomohol. Postupne začal s pomocou implantátu vnímať zvuky, slová, a napokon i celé vety.

“Každým dňom je Jakubkovo porozumenie lepšie, avšak so samotnou rečou je stále problém. Potrebuje neustále cvičiť,” hovorí maminka.

Prispeli sme k urýchleniu Jakubkových pokrokov

Aby sme Jakubkovi cvičenie čo najviac uľahčili, zakúpili sme preňho notebook a špeciálny komunikačný program Fono 2 v hodnote 1 338,44 €. Fono 2 pomáha pri terapii u ľudí s komunikačným deficitom, využíva digitálne technológie na stimuláciu rozvoja reči a používa sa aj v logopedických ambulanciách. Ako uviedla Jakubkova maminka, daný program mali už v minulosti možnosť vyskúšať a Jakubko si ho veľmi obľúbil.

Ďakujeme všetkým darcom, vďaka ktorým sme mohli podporiť Jakubkov progres. Ak chcete pri podobných príbehoch pomáhať aj vy, môžete tak urobiť rôznymi spôsobmi. Všetko dôležité sme pre vás spísali do prehľadného článku.

Ďalšie aktuality

Pripojte sa k našej supermisii
Pripojte sa k našej supermisii

Pomáhajte spolu s nami detským hrdinom.

Spojenej škole Dúbravská 1 sme pomohli na ceste ku komunikácii
Spojenej škole Dúbravská 1 sme pomohli na ceste ku komunikácii

Sme radi, že sme v uplynulých rokoch mohli podporiť aj koncept s výstižným názvom Cesta ku komunikácii. Ide o jeden z projektov Spojenej školy na Dúbravskej ceste 1 v Bratislave.

Pomoc rodinám 2022
Pomoc rodinám 2022

V roku 2022 v zmysle stratégie projektu pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti.

VEDOMOSTI MENIA SVET
VEDOMOSTI MENIA SVET

Grantová výzva: Asistenti v inkluzívnom vzdelávaní​. Srdce pre deti v spolupráci so spoločnosťou Dedoles, ktorá ešte v priebehu minulého roka venovala nášmu charitatívnemu projektu 50 000 €, vyhlasuje grantovú výzvu Vedomosti menia svet.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.