Nevidiacej Janke sme splnili sen: Zaspieval mi Bocelli

31.12.2013

Splnil sa jej životný sen! Nevidiaca Janka dostala od Nového Času špeciálny darček, osobné stretnutie s tenoristom Andreom Bocellim. Študdentke konzervatória sa ani nesnívalo, že sa jej niekedy podarí stretnúť s Andreom Bocellim osobne. Lístky na vypredaný bratislavský koncert dostala od denníka Nový Čas ako vianočný darček. Prednedávnom sme rodine pomohli aj kúpou auta, aby mohlo dievča dochádzať za štúdiom.

Pomôžem

Andrea Bocelli študentke predviedol hru na klavíri pre nevidiacich.

„Počul som, že bolo tvojím snom stretnúť sa so mnou. Predvediem ti, ako sa pripravujem na koncerty, pred vystúpením sa musím poriadne rozcvičiť," povedal pred koncertom Bocelli. Po rozhovore Janku objal a dokonca len pre ňu zaspieval aj niekoľko tónov.

„Bol to pre mňa úžasný zážitok a ďakujem všetkým, ktorí mi ho umožnili zrealizovať. Nikdy na to nezabudnem, dodalo mi to veľa síl," netajila spokojnosť šťastná Janka. Jej otec Ladislav mal počas stretnutia s Bocellim slzy na krajíčku a bol dojatý.

Nešlo o jedinú pomoc pre túto rodinu, vrámci charitatívného projektu Nového Času Srdce pre deti, ktorý spravuje Nadácia Pontis, dostali špeciálny klavír.

Zdroj: www.cas.sk, ak

Ďalšie aktuality

Pomoc rodinám koncom roka 2019
Pomoc rodinám koncom roka 2019

Aj keď sa v projekte Srdce pre deti menila stratégia smerom k inkluzívnemu vzdelávaniu, v roku 2019 ešte dobiehali podpory schválené za starých podmienok. Tu je ich prehľad.

Päť špeciálnych bábik pomáha škôlkarom vnímať inakosť
Päť špeciálnych bábik pomáha škôlkarom vnímať inakosť

Piati Vnímajkovia. Každý z nich je iný, a predsa majú mnoho spoločného. Ukazujú nám, že inakosť je prirodzená a netreba sa jej báť. Vnímajkovia sú projektom OZ V.I.A.C. a pomáhajú deťom chápať odlišnosti. Päť ručne háčkovaných postavičiek vyrábaných ženami z komunitného centra v Trstenej pozýva do sveta otvoreného pre všetkých.

Attila Végh potvrdil, že má dobré srdce: Mám rodinu a malého syna. Pomocnú ruku podal aj Robo Vittek
Attila Végh potvrdil, že má dobré srdce: Mám rodinu a malého syna. Pomocnú ruku podal aj Robo Vittek

Bojovník MMA Attila Végh veľmi dobre vie, aké to je potrebovať pomoc iných. Sám sa riadi mottom, že to nie je o tom, aké tvrdé rany rozdávate, ale aj o tom, aké dostávate a ako ich viete prijať. Dobrák od kosti je navyše i Róbert Vittek, o ktorom nie je žiadnym tajomstvom, že keď sa naskytne príležitosť, tak neváha pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú. A keď sa títo dvaja športoví velikáni spoja, tak výsledkom je veľmi zaujímavý projekt.

Bude druhým Matejom Tóthom? Príbeh chlapca, ktorý išiel za svojím snom napriek ťažkému osudu
Bude druhým Matejom Tóthom? Príbeh chlapca, ktorý išiel za svojím snom napriek ťažkému osudu

V talentovanom Danielovi Kováčovi vyrastá konkurencia nášmu olympionikovi. Nevzdal sa a išiel za svojím snom aj napriek ťažkým životným podmienkam. Dnes je z neho úspešný atlét a mnohým môže ísť príkladom.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.