Nevidiacej Janke sme splnili sen: Zaspieval mi Bocelli

31.12.2013

Splnil sa jej životný sen! Nevidiaca Janka dostala od Nového Času špeciálny darček, osobné stretnutie s tenoristom Andreom Bocellim. Študdentke konzervatória sa ani nesnívalo, že sa jej niekedy podarí stretnúť s Andreom Bocellim osobne. Lístky na vypredaný bratislavský koncert dostala od denníka Nový Čas ako vianočný darček. Prednedávnom sme rodine pomohli aj kúpou auta, aby mohlo dievča dochádzať za štúdiom.

Pomôžem

Andrea Bocelli študentke predviedol hru na klavíri pre nevidiacich.

„Počul som, že bolo tvojím snom stretnúť sa so mnou. Predvediem ti, ako sa pripravujem na koncerty, pred vystúpením sa musím poriadne rozcvičiť," povedal pred koncertom Bocelli. Po rozhovore Janku objal a dokonca len pre ňu zaspieval aj niekoľko tónov.

„Bol to pre mňa úžasný zážitok a ďakujem všetkým, ktorí mi ho umožnili zrealizovať. Nikdy na to nezabudnem, dodalo mi to veľa síl," netajila spokojnosť šťastná Janka. Jej otec Ladislav mal počas stretnutia s Bocellim slzy na krajíčku a bol dojatý.

Nešlo o jedinú pomoc pre túto rodinu, vrámci charitatívného projektu Nového Času Srdce pre deti, ktorý spravuje Nadácia Pontis, dostali špeciálny klavír.

Zdroj: www.cas.sk, ak

Ďalšie aktuality

Vďaka vašej podpore Srdce pre deti pomáha už 14 rokov!
Vďaka vašej podpore Srdce pre deti pomáha už 14 rokov!

Uplynulý rok bol ťažký pre mnohých z nás. Azda neexistuje človek, ktorému by sa nezapísal do pamäti. Aj v tejto ťažkej dobe však zostaňme naďalej ľuďmi.

Rok 2020: Pomoc organizáciám
Rok 2020: Pomoc organizáciám

V roku 2020 sme začali napĺňať stratégiu inkluzívneho vzdelávania. Pomáhame organizáciám, ktoré združujú deti s rôznym znevýhodnením a ich rodiny. Sú to subjekty, ktoré zlepšujú postavenie týchto skupín v našej spoločnosti.

Rok 2020: Pomoc rodinám
Rok 2020: Pomoc rodinám

V roku 2020 sme naplno začali napĺňať stratégiu inkluzívneho vzdelávania. Pomáhame deťom s rôznym znevýhodnením lepšie sa začleniť do našej spoločnosti.

Pomoc rodinám koncom roka 2019
Pomoc rodinám koncom roka 2019

Aj keď sa v projekte Srdce pre deti menila stratégia smerom k inkluzívnemu vzdelávaniu, v roku 2019 ešte dobiehali podpory schválené za starých podmienok. Tu je ich prehľad.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.