„Náš príbeh začal úspešným absolvovaním liečby neplodnosti. Po troch rokoch snaženia sme konečne čakali vytúžené bábätko. A nie jedno - mali to byť rovno dvojičky. Boli sme tí najšťastnejší ľudia na svete", začalo rozprávanie pani Horvátovej. Tehotenstvo neprebiehalo bezproblémovo. Po rôznych komplikáciách sa Hanka a Jerguško narodili predčasne v 26. týždni tehotenstva. Jerguško, žiaľ, začal silno zakrvácať do mozgu a svoj boj po 33. dňoch prehral.

Hanka v nemocnici zvládla dve operácie očiek aj niekoľko náročných vyšetrení v narkóze. Keďže odmietala papať pusou, zaviedli jej PEG – hadičku priamo do bruška. „S Hankou sme začali cvičiť už v nemocnici. Aj napriek intenzívnej stimulácii, naše bábätko nebolo ako ostatné. Nezaujímali sme ho my, ani naše dotyky, ani okolie, ani hračky, nič. Nasledovalo ďalšie vyšetrenie a my sme zistili, že naše dievčatko skoro nič nevidí. Postupne sa nabaľovali ďalšie diagnózy, z ktorých najzávažnejšia je detská mozgová obrna v najťažšej forme," vysvetľujú rodičia, ktorí s Hankou cvičia dodnes. Robia všetko pre to, aby sa jej zdravotný stav zlepšil. Žiaľ, financie hrajú v zabezpečovaní cvičenia a pomôcok hlavnú rolu.

Výdavky spojené so starostlivosťou o Hanku vysoko prevyšujú rodinný rozpočet mladej rodiny. Veria, že rehabilitácie ju posunú vpred a veľmi by ich mrzelo, keby dcérke nemohli poskytnúť kvalitnú starostlivosť len pre nedostatok peňazí. Dvojtýždňový rehabilitačný pobyt v súkromnom centre neprepláca zdravotná poisťovňa. Hanka ho mohla absolvovať len vďaka vám. „Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli. Hankin stav je veľmi vážny. Ťažko hovoriť o nejakom zlepšení. Momentálne sa k jej diagnózam pridružila aj epilepsia, ktorá nám komplikuje ďalšie rehabilitácie. Záchvaty sú také silné, že pri každom je nutná hospitalizácia. Každopádne, veľmi ďakujeme Srdcu pre deti, že ste nás takto výrazne podporili. Za peniažky, ktoré sme ušetrili na vami financovanom pobyte sme Hanke mohli dopriať špeciálne polohovacie zariadenie - vertikalizátor."