Charitatívny program "2011 Srdce pre deti", ktorý zorganizovali Nový Čas, televízia JOJ a Nadácia Pontis, priniesol pre deti v núdzi úžasnú pomoc.

Neuveriteľná čiastka

Vďaka vám prišlo na číslo 871 počas včerajšieho galavečera 152 129 darcovských SMS v hodnote 760 645 €. "Chceme sa poďakovať všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa rozhodli pomôcť deťom s neľahkým osudom. Máme z toho veľkú radosť, pretože pomoci nie je nikdy dosť," povedal Juraj Ondrejčík, programový koordinátor Nadácie Pontis, ktorý má na starosti darcovský program Srdce pre deti vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia. Peniaze budú do posledného centu použité pre deti v núdzi.

Peniaze pôjdu deťom

Hodnota každej zaslanej SMS číslo 871 je 5 € a operátori Orange Slovensko, O2 Slovensko a Slovak Telekom prevedú celú vyzbieranú čiastku na Srdce pre deti. Garantom programu Srdce pre deti, ktorý využíva darcovský systém Dobrá krajina je Nadácia Pontis, ktorá má bohaté skúsenosti s charitou a pomocou. Jej úlohou je dohliadať na transparentnosť zbierky, ako aj na to, aby všetky vyzbierané peniaze išli na pomoc deťom so zdravotným a sociálnym znevýhodnením.

"Nadácia Pontis spolupracuje s mnohými slovenskými firmami a pomáhame im podnikať zodpovednejšie tak, aby to malo zmysel aj pre spoločnosť. Ponúkli sme Novému Času skvelý darcovský systém Dobrakrajina.sk, ktorý spravujeme. Môžeme garantovať, že táto zbierka je sto­percentne dôveryhodná a všetky vyzbierané peniaze pôjdu na pomoc deťom. Nikto sa nemusí báť, že by tie peniaze skončili inde. Každý si môže použitie všetkých darov pozrieť na stránke www.srdcepredeti.sk," ubezpečil Pavel Hrica, programový riaditeľ Nadácie Pontis.

Nadácia pri každej žiadosti o pomoc zisťuje, či je opodstatnená a pravdivá. "Snažíme sa tiež vybrať také príbehy, ktoré môžu osloviť čo najviac ľudí. Práve tie príbehy potom môžu pomôcť iným deťom, ktorých osudy možno nie sú až také mediálne zaujímavé, ale tiež potrebujú pomoc. Samozrejme, najdôležitejšie je, či rodina dieťaťa naozaj potrebuje takú pomoc, o akú žiada," vysvetľuje.Nadácia pri každej žiadosti o pomoc zisťuje, či je opodstatnená a pravdivá. "Snažíme sa tiež vybrať také príbehy, ktoré môžu osloviť čo najviac ľudí. Práve tie príbehy potom môžu pomôcť iným deťom, ktorých osudy možno nie sú až také mediálne zaujímavé, ale tiež potrebujú pomoc. Samozrejme, najdôležitejšie je, či rodina dieťaťa naozaj potrebuje takú pomoc, o akú žiada," vysvetľuje.

Komu sme už pomohli

Príbehy detí a im venovanú pomoc nájdete aj na stránke Srdce pre deti.