Spoločnosť dm drogerie markt Slovensko nezištne prispieva aj do programu Srdce pre deti, ktorý spravuje Nadácia Pontis. V každom hodnotení žiadostí pomôže darovaním výrobkov viacerým rodinám. Ročne sa v rámci Srdca pre deti rozdelia drogériové výrobky dm v hodnote okolo 4 000 eur.

Rodiny, ktoré sa zapoja do programu Srdce pre deti, sa nachádzajú v náročnej životnej situácii. Ich deti trpia mnohými zdravotnými problémami alebo pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia. Výrobky dm drogerie markt prispievajú k zvyšovaniu kvality ich života, keďže veľakrát sú rodiny nútené kupovať napríklad plienky aj pre staršie deti, ktoré kvôli zdravotným problémom trpia inkontinenciou. Pokrytie týchto dlhodobo vysokých nákladov je veľmi náročné. Okrem toho do rodín putujú aj čistiace prostriedky, sprchovacie gély, šampóny, výživy a šťavy pre najmenších a mnoho ďalších produktov.

Z reakcií rodín je zrejmé, ako veľmi je pre ne táto pomoc prospešná. Rodičia sú nesmierne vďační a vážia si pomoc dm drogerie markt, ktorá je naozaj ušľachtilá. V Srdci pre deti a v Nadácii Pontis si tiež veľmi ceníme túto iniciatívu, bezproblémovú komunikáciu, ľudskosť a ochotu pomôcť deťom zapojených do nášho programu.