Bojovníčke Majke sme pomohli kúpou špeciálnych pomôcok

24.1.2022

Deväťročnej Majke bolo v troch rokoch diagnostikované vzácne ochorenie s názvom Rasmussenova encefalitída.

Chcem pomôcť

Ide o chronický zápal mozgu, pri ktorom dochádza k výraznému poškodeniu mozgových buniek a k trvalej atrofii. V dôsledku ochorenia Majka istý čas nevedela chodiť, ochrnula jej ľavá časť tela, zároveň ju trápia i epileptické záchvaty.


Napriek ťažkej diagnóze to Majka nevzdáva

Vďaka intenzívnemu cvičeniu sa Majke podarilo postaviť na nohy. Dokonca skúšala už aj korčule. Navzdory ochoreniu navštevuje dokonca bežnú základnú školu spolu so zdravými deťmi. “To, že Majka chodí medzi zdravé deti, ju veľmi motivuje a posúva dopredu," približuje Majkina mama.

V škole Majke pomáha asistentka. Keďže sa však kvôli pandémii časť vzdelávania presunula na domácu pôdu, rolu asistentky bolo potrebné aspoň čiastočne nahradiť špeciálnymi pomôckami.

Prispeli sme sumou 2000 €

Aby sa mohla Majka plnohodnotne vzdelávať aj v domácom prostredí, prispeli sme jej sumou 2000 €. Táto suma pokryla nákup špeciálnych komunikačných pomôcok s hlasovým výstupom. Veríme, že jej pomôžu v napredovaní.

Čo je to Rasmussenova encefalitída?


Rasmussenova encefalitída je veľmi vzácne ochorenie, pri ktorom dochádza k napadnutiu mozgového tkaniva T-lymfocytmi, čo je jeden z druhov bielych krviniek. Zasahuje iba jednu hemisféru, kde vplyvom zápalu dochádza k výraznému poškodeniu mozgových buniek a k trvalej atrofii. Názov má podľa neurochirurga Theodora Rasmussena.

Podporte Srdce pre deti aj vy

Prispejte aj vy k tomu, aby sa deti so zdravotným znevýhodnením mohli plnohodnotne vzdelávať. Spôsobov, ako môžete prispieť, je hneď viacero. Všetko sme pre vás spísali do prehľadného článku.

Ďalšie aktuality

Peťkovi sme zakúpili špeciálnu klávesnicu
Peťkovi sme zakúpili špeciálnu klávesnicu

Peťko sa od malička pasuje hneď s viacerými zdravotnými znevýhodneniami. Bola mu diagnostikovaná detská mozgová obrna, následkom čoho bojuje okrem iného so zníženým svalovým tonusom celého tela či poruchou reči. Bez pomoci asistencie nedokáže Peťko zvládnuť žiadnu samoobslužnú činnosť.

Pomoc rodinám 2022
Pomoc rodinám 2022

V roku 2022 v zmysle stratégie projektu pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti.

Rok 2022 - pomoc organizáciám
Rok 2022 - pomoc organizáciám

V roku 2022 pokračujeme v podpore organizácií, ktoré sa venujú deťom so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania, aby mali možnosť napredovať vo svojej ceste za vzdelávaním pre všetkých bez rozdielu.

Srdce pre deti odteraz podporíte aj kúpou darčekovej poukážky od TULIPU
Srdce pre deti odteraz podporíte aj kúpou darčekovej poukážky od TULIPU

50 % hodnoty darčekových poukážok venujeme na konto charitatívneho projektu Srdce pre deti.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.