Attila Végh potvrdil, že má dobré srdce: Mám rodinu a malého syna. Pomocnú ruku podal aj Robo Vittek

9.8.2020

Bojovník MMA Attila Végh veľmi dobre vie, aké to je potrebovať pomoc iných. Sám sa riadi mottom, že to nie je o tom, aké tvrdé rany rozdávate, ale aj o tom, aké dostávate a ako ich viete prijať. Dobrák od kosti je navyše i Róbert Vittek, o ktorom nie je žiadnym tajomstvom, že keď sa naskytne príležitosť, tak neváha pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú. A keď sa títo dvaja športoví velikáni spoja, tak výsledkom je veľmi zaujímavý projekt.

Pomôžem

Rodiny v náročných životných podmienkach, ktoré sa v nich ocitli z dôvodu vážneho zdravotného znevýhodnenia či ochorenia jedného z členov alebo sa dlhodobo nevedia vymaniť z chudoby, si kvôli nedostatku financií často nedokážu zabezpečiť príjem pestrej a vyváženej stravy.

V dôsledku toho môžu byť najmä deti náchylnejšie na choroby imunitného systému či poruchy vývoja a rastu. Spoločnosť Lunys sa preto rozhodla darovať vybraným rodinám v núdzi tri tony ovocia, zeleniny a výživných potravín. Výber rodín, ktorým bude poskytnutá potravinová pomoc, prebiehal v spolupráci s Nadáciou Pontis a s OZ Maják nádeje.

Do projektu je okrem mnohých ďalších zapojená aj rodina z Lukáčoviec pri Nitre s dvoma synmi. Mladší Dávidko sa však narodil s Downovým syndrómom. Jeho výchova nie je jednoduchá, ale jeho rodičia sa nevzdávajú. Býva často chorý a rodičia minú veľa peňazí na pohonné hmoty. V tejto ťažkej situácii im už v minulosti pomohol aj projekt Srdce pre deti. Tentokrát im pomocnú ruku podala spoločnosť Lunys. Navyše, donášku ovocia a zeleniny im osobne priniesol sám Attila Végh.

„Mám rodinu a malého syna, ktorému sa snažím dať všetko, čo je potrebné pre jeho zdravý rast a vývoj. Som aj športovec a dvojnásobne viem, aké je nákladné zabezpečiť si zdravú a vyváženú stravu.

Dlhodobejšie spolupracujem s firmou Lunys a veľmi ma potešila myšlienka doviesť a darovať ovocie, zeleninu a trvanlivé potraviny rodinám, ktoré to potrebujú. Osobne som odovzdal jednu takúto zásielku v Lukáčovciach pri Nitre, a som rád, že som mohol potešiť jednu súdržnú a statočnú rodinu,” povedal zápasník Oktagonu a šampión prestížnej organizácie Bellator Attila Végh.

Do aktivity sa navyše zapojil aj ďalší známy športovec - bývalý skvelý futbalista Róbert Vittek, ktorý zaklopal na dvere rodiny v dedinke Častá. Ovocie a zeleninu priniesol šesťročnému Marcelkovi, ktorému krátko po narodení diagnostikovali syndróm mačacieho plaču, ktorý spôsobuje zaostávanie vo vývoji psychickom aj fyzickom, oslabenú jemnú aj hrubú motoriku, slabú rečovú schopnosť aj častú chorobnosť. Aj tejto rodine v minulosti pomáhal projekt Srdce pre deti, formou príspevku na kúpu auta.

„Správna výživa a výber potravín pre naše deti je základom ich zdravého rastu. Riadim sa tým aj ja pri mojich deťoch. Do projektu Grantové jablko som sa zapojil, lebo každé dieťa by malo dostať čo najviac vitamínov a živín z čerstvého ovocia a zeleniny. A deti so zdravotným znevýhodnením predovšetkým,” zhodnotil bývalý kanonier Slovana Bratislava či 1. FC Norimberg Róbert Vittek.

„Sortiment darovaných potravín, ovocia a zeleniny sme sa snažili navrhnúť tak, aby bol čo najviac nutrične bohatý. Chceme ho tak dopriať rodinám, ktoré si ho veľakrát nemôžu dovoliť. Nepôjde o jednorazovú pomoc, plánujeme takto pravidelne pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú,” uviedla Michaela Petrula Jagerová, brand manažérka jednej z najväčších distribučných spoločností čerstvých potravín, ovocia a zeleniny na Slovensku, ktorá počas koronakrízy spustila aj nový e-shop pre domácnosti.

„V Nadácii Pontis dlhodobo pomáhame rodinám v náročných životných podmienkach, ktoré majú ťažkosti s pokrytím základných potrieb. Vážime si preto iniciatívu spoločnosti Lunys a oceňujeme najmä to, že pôjde o pravidelnú pomoc. Oslovení rodičia často nemôžu dopriať svojim najbližším potraviny takej kvality, akú by si želali, preto túto pomoc uvítali s nadšením,” skonštatovala programová manažérka Nadácie Pontis Martina Čápová.

„Maják nádeje sprevádza rodiny v núdzi a pomáha im zlepšiť životné podmienky. Venujeme sa najmä osamelým matkám s nezaopatrenými deťmi, ktoré nemajú často krát zabezpečené ani základné životné potreby, akými sú pestrá strava a dostatok vitamínov. Aktuálne pomáhame 47 rodinám. Darované potraviny, ovocie a zelenina budú pre tieto rodiny veľkým prínosom,” dodala riaditeľka občianskeho združenia Maják nádeje Soňa Vancáková.

Zdroj: sport.aktuality.sk

Ďalšie aktuality

Rok 2021: Pomoc rodinám
Rok 2021: Pomoc rodinám

V roku 2021 pokračujeme v podpore rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením alebo pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Majú tak možnosť plnohodnotnejšie fungovať v našej spoločnosti. Rovnako nadväzujeme na adresnú pomoc z minulého roka a podporujeme aj rodiny, ktoré existenčne postihla pandémia.

Darujte 2% na Srdce pre deti
Darujte 2% na Srdce pre deti

Srdce pre deti je charitatívnym programom vydavateľského domu Ringier Axel Springer SK, ktorý spravuje Nadácia Pontis. Darovaním 2 % môžete projekt podporiť aj vy.

Vďaka vašej podpore Srdce pre deti pomáha už 14 rokov!
Vďaka vašej podpore Srdce pre deti pomáha už 14 rokov!

Uplynulý rok bol ťažký pre mnohých z nás. Azda neexistuje človek, ktorému by sa nezapísal do pamäti. Aj v tejto ťažkej dobe však zostaňme naďalej ľuďmi.

Rok 2020: Pomoc organizáciám
Rok 2020: Pomoc organizáciám

V roku 2020 sme začali napĺňať stratégiu inkluzívneho vzdelávania. Pomáhame organizáciám, ktoré združujú deti s rôznym znevýhodnením a ich rodiny. Sú to subjekty, ktoré zlepšujú postavenie týchto skupín v našej spoločnosti.

srdce pre deti

×
1 MOJA POMOC
2 MOJE ÚDAJE

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám na srdcepredeti@nadaciapontis.sk.

Darovaním beriete na vedomie etické princípy a podmienky spracúvania osobných údajov.